12 Ekim 2016 Çarşamba 08:50
Hisarcıklıoğlu: Fikir varsa yatırım yapacak adam var
Etkinlik kapsamında 700’e yakın Karadenizli girişimci ve girişimci adayı, Türk iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu toplantıda açıklamalarda bulundu. Girişimcilerin en çok zorlandığı sermeye noktasında açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu sermeyenin sorun olmaktan çıktığını ifade ederek; “Girişimcilik artık öyle bir hale geldi ki pasaport oldu. Dünyayı gezebilmek için pasaport oluyor insana.  Ne yaparsanız yapın farklı yapın. Hepinizin şikâyetçi olduğu şey girişimci olmak için para,  para yok diyorsunuz. Fikrin varsa yatırım yapacak çok adam var. Paraya ihtiyacınız yok yeter ki farklı düşünün” dedi.

GİRİŞİMCİLİK PASAPORT OLDU
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu toplantıda açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada girişimci olmadan gücün sürdürülemeyeceğini belirterek; Bugün Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa bu gün bu salon bu kadar doluyorsa bunu başlatan bir kardeşiniz olarak gurur duyuyorum. 15 yıldır girişimcilikten bahsediyoruz. Türkiye’ye gitmeyin diyorlar girişimci kardeşlerimize bakıyorum 62 ülkeden Bin girişimci. Fikri olan kardeşimiz İstanbul’a koşa koşa gelmişler. Çünkü fikirlerine sermaye bulmak istiyorlar. İstanbul’u dünyanın haline getirmek istiyoruz.  Almanya ve Japonya girişimciler sayesinde en zengin iki ülke konumuna geldi. Girişimci olmadan gücünüzü sürdüremezsiniz. Küresel rekabette girişimci olan ülkeler öne çıkıyor. Girişimciliğin patronu olan ülkeler bunu bir numarada sürdürüyor. Fikrin varsa gel Almaya’ya diyor. Girişimcilik artık öyle bir hale geldi ki pasaport oldu. Dünyayı gezebilmek için pasaport oluyor. Çin yıkılmak üzereyken girişimciliğin merkezi oldu” dedi.CESARETLİ OLUN

Hisarcıklıoğlu girişimcilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti;  “Ülke olarak zengin olabilmenin yolu girişimcilikten geçiyor. Türkiye’nin Japonya’nın seviyesine gelebilmesi için 2 Milyon girişimciye ihtiyacı var. Hem işsizliğin bitmesi için, hem bireysel zenginliği artırabilmek. Senin zenginliğin aslında benim zenginliğimi etkiliyor sen ne kadar zenginsen ben o kadar zenginim. Girişimciliğin başında hayal etmek geliyor. Hayal kurmaktan korkmayın. En özgür olduğunuz zamandır insanın. Her şey hayal etmekle başlar. Ama hayalinizin içinde gerçekte olacak bir şeyi hedefe çevirmeniz lazım. Hayal ve hedef başarmak için yeter mi eksik olan bir şey var çalışmak. Risk almadan bu iş olmaz. Cesaretli olmanız lazım. Biz de cesaret olmasa bize ait olmayan bu topraklarda bin yıldır vatan haline nasıl getirirdik. Çok daha cesur olmalıyız. Dil olmazsa olmaz. İyi bir girişimci olmak istiyorsanız İngilizce bilmeniz lazım. Kaybetmekten kesinlikle korkmayacaksın. Hayatta başarıda var başarısızlıkta var. Kaybetmekten korkmayanlar kazanıyor. Umutsuzluğa düşmeyeceksin. Girişimci olmak için yapılmayanı yapacaksınız yapılanı daha farklım şekilde yapacaksınız. Devir eski köye yeni adet getirende devir icat çıkranda kim icat çıkarıyorsa öne o çıkar. Bunun için yeniden sıfırdan icata gerek yok. Gözlemleyeceğiniz şey size icat çıkaracaktır. Ne yaparsanız yapın farklı yapın. Hepinizin şikâyetçi olduğu şey girişimci olmak için para yok para diyorsunuz. Fikrin varsa yatırım yapacak çok adam var. Paraya ihtiyacınız yok yeter ki farklı düşünün. Standart düşünmeyen farklı düşünün. Zengin olun ki işsiz olan insanlara iş veresiniz. Sizlerle birlikte bu ülkeyi en zengin ülke arasına sokacağız.”
TAKA
 
Son Güncelleme: 12.10.2016 09:09

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol