30 Ekim 2016 Pazar 18:57
Huzurevindeki Yalnızlığını Kurduğu Kümes ile Unuttu
Trabzon'da huzurevinde yaşayan Hasan Coşkun, kurumun bahçesine yapılan kümeste bakmaya başladığı hayvanlarla yalnızlığını unuttu.

Çorum'da Trabzonspor'u görünce gözyaşlarını tutamayan "Elifnur Deniz" kardeşimizi ve annesi "Fatma Deniz" ablamızı bugün oynanacak olan Çaykur Rizespor maçını izlemesi için Trabzon'a getirdik. Maç öncesi Trabzonspor yöneticileriyle bir araya geldik.. Trabzon'da huzurevinde yaşayan Hasan Coşkun, kurumun bahçesine yapılan kümeste bakmaya başladığı hayvanlarla yalnızlığını unuttu.

Trabzon'da uzun yıllar esnaflık yaptıktan sonra emekli olan ve yaşamını huzurevinde sürdürme kararı alan 68 yaşındaki Coşkun, 1,5 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kentte bulunan Köşk Huzurevi'ne yerleşti.

Huzurevi yaşantısına ilk zamanlarda alışmakta zorlanan Coşkun, yalnızlığını huzurevi bahçesine kurdurduğu ve içerisinde çok sayıda hayvanın yer aldığı kümesle sonlandırdı.

Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ben buraya geldiğimde çok yalnızlık çektim. Müdürümüze hediye edilen ördek yavrusuna bakmak istedim. Bu bir tane olmaz, iki tane olsun, üç tane olsun derken kendiliğinden arttı bu iş." dedi.

Geçen zaman içerisinde kümes içerisindeki hayvanların çoğalmasıyla onlarla daha da çok ilgilenmeye başladığını ifade eden Coşkun, şöyle devam etti:

"Yumurtalardan horoz çok oldu. Şimdi huzurevinde baktığım 20-25 taneye yakın tavuğum var. Bunun dışında 3 tane ördeğim, 2 tane de hindim var. Onlarla birlikte her gün haşır neşir oluyorum. Onlara bakıp, beslemeye çalışıyorum. Buradaki müdürlerimiz de personelimizde hayvanları çok seviyor. Onlar da bazen yardımda bulunuyorlar."

-"Yumurtaları çocuklara veriyoruz"

Coşkun, ilerleyen zamanlarda daha fazla hayvana bakmayı planladığını belirterek, "Yumurtalarımız haftada 30-40 tane olsa bütün huzurevinde kalan sakinlerimiz test edecek ama henüz kimse yumurtaların tadına bakmadı. Ben yetiştirdiğim halde ben bile yemedim. Huzurevinin çevresinde bulunan evlerdeki komşuların çocuklarına veriyoruz yumurtaları. Zaten ben 68 yaşındayım. Bu yaştan sonra yumurta yesem ne olur, yemesem ne olur." diye konuştu.

"Huzurevine renk kattılar"

Huzurevinde beslemeye başladığı kümes hayvanlarının, diğer huzurevi sakinlerinin de neşe kaynağı olduğunu vurgulayan Coşkun, "Burada bir canlılık olsun da biz bunun ne yumurtasındayız ne tüyündeyiz. Güzellik olsun diye besliyoruz. Huzurevine bir renk kattılar. Bu Trabzon komple benim olsa ne yazar, tek ben olsam neye yarar. Bunun ördeği olacak, yaban hayvanı olacak. Şu karşıdaki parkta kimse yok ora neye yarar. Koskocaman park. Oranın çocuğu olacak ki sevilsin." dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292