01 Aralık 2016 Perşembe 10:56
İşte Trabzon'un yeni Çimento Fabrikası tesisleri

Özel Haber: Faruk ATA
Trabzon ekonomisine ve istihdamına 52 yıldan bu yana hizmet veren Çimento Fabrikasında sona yaklaşıldı. Fabrika’nın iç bölümünde sökme işlemleri devam ediyor. Fabrikanın 7 ay içerisinde bulunduğu alandan tamamen kalkacağı, Akoluk mevkiinde inşaatı devam eden tesislerde öğütme ve paketleme işlemine devam edeceği öğrenildi.

“Bilgi kirliliği var..”
1,5 yıldan bu yana üretim yapılmayan ve sadece Aşkale Çimento’ya ait diğer fabrikalardan gelen pişmiş çimentonun öğütülüp paketlendiği fabrikanın iç bölümündeki söküm işlemlerine devam ediliyor.. Fabrikanın bahçesinde depolanmış vaziyette görüntülenen ve fabrikada üretim yapıldığı yönünde yapılan haberlerin doğru olmadığı bildirildi.. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak, “Bilgi kirliliği nedeniyle bazı medya kuruluşlarında yanlış haberler yer almaktadır. Çimento fabrikasının bahçesine Trabzon Limanından fabrika alanına getirilen kömürler burada ilgililer tarafından testten geçirilmekte ve Aşkale Çimentoya ait diğer fabrikalara gönderilmektedir” dedi.

32 Milyon dolarlık yeni tesis yükseliyor…
Bu arada Çimento Fabrikasının kaldırılması üzerine Aşkale Çimento, Trabzon’un Akoluk mevkiinde yeni öğütme ve paketleme fabrikası kuruyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği fabrikanın yaklaşık 32 milyon dolara mal olacağı ve çevreye hiçbir zarar vermeyeceği öğrenildi. Cengiz Çolak, fabrikada söküm işlemlerinin planlandığı şekilde devam ettiğini, şu anda sadece paketleme yapıldığını, başka bir işleme izin verilmesinin mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 01.12.2016 11:20

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434