14 Kasım 2017 Salı 13:13
İYİ Parti'den 'Aşure gibi oldular' benzetmesine cevap: “Evet aşure gibiyiz!”

Trabzon Habercisi Haber Merkezi- Halim Gökhan Keskin

MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci geçtiğimiz Cuma günü yapılan il kongesinde İYİ Parti ve Koray Aydın'a yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Birinci eleştirisinde; Kurdukları parti aynı aşure gibi olmuş be ararsan var içerisinde. Koray Aydın omurgasızdır.'' söylemlerinde bulunmuştu.

Nihat Birinci'nin İYİ Parti'ye yönelik bu eleştirilerine İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka'dan açıklama geldi. Saka yaptığı açıklamada; ''Biz Aşure gibiyiz çeşit çeşit ürünü ortaya koyup mükemmel bir lezzet ortaya koyacağız. Bu ülkede vazgeçebilen var mı Aşure'den.Camiilerde, evde, sokaklarda her yerde dağıtılıyor Aşure. Biz Aşure gibiyiz. Özümüzü koruyarak, yüzümüzü Atatürk'ğün ilke ve inkilaplarına dönerek, batıya dönerek özümüzü koruyarak, bu vatan için bu millet için bu bayrak için, özgürlüklerimiz için yarınımız için çocuklarımız için biz sonuna kadar mücadele edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka'nın açıklamasının satır başlıkları şu şekilde;

BU BİR KUVAY-I MİLLİYE HAREKETEDİR
Biz İYİ Partiyiz. Biz iyiliği, hoşgörüyü, barışı, kardeşliği tesis etmek için buradayız. Yeniden diriliş, yeniden mücadele için buradayız. Bu bir Kuvay-ı Milliye hareketidir. Bu harekette bizim yanlış yapma şansımız hiç bir şekilde yoktur. Biz toplumun bütün katmanlarına, gönlümüzü, parti binamızı, teşkilatımız sonuna kadar açtık. Bizim partimiz partiler üstü bir partidir. Bizim sağcısı solcusu, esmeri sarışını, o partlisi bu partilisi yok bizim partimizde. Bizim alt kimliklerimiz yok. Bizi birleştiren paydalarımız var. Bizim  birleştiren bu ülkenin yeniden ayağa kalkması. Ekonomi, siyasi, eğitim aklınıza ne gelirse bu ülkenin ayağa kalkması bizi birleştiren.

KİŞİLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYACAĞIZ
Biz hiç kimseye karşılık vermeyeceğiz. Bizim MHP'de kalan arkadaşlarımız bizim kardeşlerimiz yarenlerimizdir. Onların ben, arkadaşlarıma da söylüyorum bu tarz şeylerle bizi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Biz tabanımızı kosülede edebilmek için kesinlikle ve kesinlikle bu toplumu ayrıştırıcak ötekileştirecek başkalaştıracak hiçbir şeye imza atmayacağız. Bizim MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Beyin söylemlerine katılmamız mümkün değil.  Ama bu konuda Koray Bey'in kendini savunacak derecede kültürü, görgüsü, duruşu, karakteri ve kişiliği vardır zaten.  Yıllarca bu ülkede hizmet vermiş, bakanlık yapmış dava arkadaşlarımızı her türlü şekilde savunuruz. Bunda bir sorun yok. Çünkü biz inanmasak beraber yola çıkmayız. İYİ Parti'de he CHP'den MHP'den AK Parti'den arkadaşlarımız var. Bize inanıyorlar ve biz yeni şeyler oraya koyacağız. Evet biz iktidara talibiz. Biz bu ülkenin iktadarda ne kaybettiyse yeniden tamite yeniden iyileştirmeye yeniden birlik ve beraberliğimize kardeşliğine kavuşmasını istiyoruz. Onun için bizim MHP'li kardeşlerimizle aramızda bir çizgi var. Sadece bir çizgi var. Ben kesinlikle kişiler üzerinden siyaset yapmayı sevmiyorum. Şu siyasete etik değerleri biz getireceğiz. Yeniden eski bildiğimiz nezakete taşıyacağız. Ben kesinlike Nihat Bey'in görüşlerini katılmıyorum. O onun kendi görüşleridir. Kendisi hakarete yönelik birşeyler söyldiyse bunun gereği yapılır mutlaka. Ben bu konuda polemiğe girmek istemiyorum.

BİZ AŞURE GİBİYİZ
Aşure kötü bir şey mi? Aşure bizim 10 bin yıllık tarihimizdir. Bunun içerisinde bu toplumu bu ülkeyi var eden bütün katmanlar he birey bizim için birer değerdir. Biz toplumun her kısmını kucaklamaktan onu duyarız. Bizim ne kadar doğru bir şekilde yola çıktığımız Nihat Birinci'nin Aşure benzetmesiyle ortaya çıkıyor. Bizim partimiz tek bir şeye sıkıştırılacak kadar konsepti küçük bit parti değil. Türkiye'yi yönetebilmek için her gönüle gireceğiz her eli sıkacağız. Biz Aşure gibiyiz çeşit çeşit ürünü ortaya koyup mükemmel bir lezzet ortaya koyacağız. Bu ülkede vazgeçebilen var mı Aşure'den.Camiilerde, evde, sokaklarda her yerde dağıtılıyor Aşure. Biz Aşure gibiyiz. Özümüzü koruyarak, yüzümüzü Atatürk'ğün ilke ve inkilaplarına dönerek, batıya dönerek özümüzü koruyarak, bu vatan için bu millet için bu bayrak için, özgürlüklerimiz için yarınımız için çocuklarımız için biz sonuna kadar mücadele edeceğiz. Tekrar söylüyorum bunu adı  Kuvay-ı Milliye hareketidir. Bunda herkes vardır. Herkesede kapımız gönlümüz açıktır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292