14 Haziran 2017 Çarşamba 12:13
Jandarma'nın 178. yıldönümü Trabzon'da törenle kutlandı

Türk Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 175. Yıl8önümü Trabzon’da törenlerle kutlandı.

Akçaabat ilçesi Söğütlü mahallesindeki törene Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, jandarma teşkilatı mensupları, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı

Tören’de konuşan Trabzon Valisi Yücel Yavuz:

“Ülkemizin huzurunu, can ve mal güvenliğini tesis etmek ve korumak için, zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle mücadele eden Jandarma Teşkilatımızın, 178’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 Ülkemizde yürütülen güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz bir unsuru olan Jandarma Teşkilatımız, yurdumuzun her köşesinde fedakârlık örneği bir kanun ordusu olarak son derece meşakkatli olan görevini özverili bir şekilde ifa etmektedir. Huzur ve asayişi sağlamada ve korumada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle Jandarma Teşkilatımız, aziz milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olmuştur.

 Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile son dönemde yaşanan terör saldırılarından şahadet mertebesine erişen kahramanlarımız olmak üzere, bütün şehitlerimize Cenâb-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm Jandarma Teşkilatı personelimize görevlerinde başarılar diliyorum.” cümlelerini dile getirdi.

Son Güncelleme: 14.06.2017 14:13

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434