13 Eylül 2017 Çarşamba 15:06
Karadeniz’e hayran kaldılar… Çalgılı, çengili dünya turu

Trabzon Habercisi Haber Servisi - 5 yıldan beri yollarda olan kafilenin bir başka özelliği de guruptaki herkesin ayrı bir müzik aleti çalması. Gittikleri yerlerde mini sokak konserleri veren kafile, konser sonunda para toplayıp karınlarını doyuruyorlar. Amerika’yı 2 yılda, Avrupa’yı 1,5 yılda gezen kafile, 7 aylık Türkiye turunu tamamlayıp Gürcistan’a geçti..

ROTA KAFKASLAR
Kapı kuleden giriş yapan, İstanbul’dan sonra Ege ve Akdeniz sahillerini turlayan Turistler , Mersin’den Kıbrıs’a geçtiler, Daha sonra Ankara üzerinden yollarına Karadeniz bölgesiyle devam kafile önceki gün  Sarp sınır kapısından giriş yaparak Gürcistan’a geçti, Yabancı mızıkacılar buradan  Moskova’ya daha sonrada Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızıstan gibi ülkeleri geçerek Çin’e ulaşacaklar. kafile böylelikle 7 yıl içinde dünya turunu  tamamlamayı  planlıyor.

AYNI ZAMANDA MÜZİK GURUBU
Amaçlarının Tüm dünya ülkelerini gezmek olduğunu ifade eden Gurubun Kanada uyruklu  bayan elemanı Margret, Dags, “Karadeniz bölgesine bayıldık doğanın en güzel olduğu yer. Hepimiz bir enstrümantal çalıyoruz. Ben keman çalıyorum. Gittiğimiz yerlerde konakladığımız bölgelerde, sokaklar da  mini konserler veriyoruz. İnsanlar gönlünden ne koparsa  para yardımı yapıyorlar. Bizde bu parayla karnımızı doyurup yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

TÜRKLER MİSAFİRFERVER
Kullandıkları bisikletin yüksek olmasının nedeninin kullanım kolaylığı sağladığını belirten  Monoca Uyruklu Pierra, Cbrink, “yanımızda gerekli olan eşyalarımızı da  bisikletlerimizle birlikte taşıyoruz eşyalarımız içerisinde  tencere tava gibi mutfak malzemeleri de var. Amerika ve Avrupa da kendimiz yemek yapıyorduk ama Türkiye’de insanlar çok misafirperver onlar ikram ediyor. diye konuştu.

KAFKASYADAN ÇİN’E
Dünya turlarına Kafkasya’dan devam edeceklerini ifade eden Gurup üyeleri, Bu bölgeyi de yaklaşık olarak bir yıl içerisinde  turlamayı planlıyor Moskova dan sonra Türkmenistan, Kazakıstan, Kırgızıstan’a gidecek olan kafile . Oradan da Çin’e geçmeyi planlıyor. Çin Halk Cumhuriyetinin çok geniş bir ülke olduğunu ifade eden bisikletçi gezginler, “bu ülkenin her yanını gezmek çok zor o nedenle  o ülkede ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz. Ama yaklaşık olarak bu turu 80 ayda tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 14.09.2017 13:17

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434