06 Aralık 2017 Çarşamba 12:38
Kaza Kurbanı Öğretmene Vefa

TrabzonHabercisi / Aleyna BAYRAM

Ağrı'nın Patnos ilçesinde 12 Haziran 2016 tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Trabzonlu kadın öğretmen Berat Çivi'nin adı Trabzon'da yaşatılacak.

Görev yaptığı Ağrı'nın Patnos ilçesinde geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazası sonucu haşatını kaybeden Trabzon'lu 29 yaşındaki bayan öğretmen Berat Çivi için görev yaptığı okulda adına bir kütüphane açılması için kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında 2 bin kitap toplandı. Ancak görev yaptığı okulda kütüphane olmamasına rağmen, adına açılması planlanan kütüphane, yapılan tüm girişimler rağmen sonuçsuz kaldı.

Bunun üzerine Talihsiz öğretmenin adına Trabzon'da ki bir eğitim yuvasında kütüphane açılması için de yapılan girişimlerden bir sonuç alınmayınca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği genel merkezine başvuruldu. Dernek Trabzon'un Maçka ilçesinde yaptırdığı ve 16 aralık günü açılışı yapılacak olan, İbrahim-Hatun Genç Sosyal gelişim birimi"adı altında ki sosyal tesisin bir bölümüne "Öğretmen Berat Çivi kütüphanesi" isminin verilmesini kararlaştırdı.

Talihsiz öğretmenin adına kütüphane açılması için çalışmaları başlatan Ege Karadeniz Gençlik Derneği başkanı Talat Çoşar Akyüz, “Biz yaşamını kaybeden öğretmenimizin adı kendi okulunda yaşatılsın istedik. Öğretmen arkadaşları da bu konuda ellerinden geleni yaptılar ancak yaptığımız tüm girişimlerden olumlu sonuç alamadık.  Yaşanan bu durum öğretmen arkadaşları ve öğrencileri çok üzdü’ Ama Çağdaş Yaşamı Destekleme derneğin buna duyarsız kalmadı 16 Aralık günü açılışı yapılacak olan sosyal tesisin bir odasına hayatını kaybeden öğretmenimizin ismi verildi"

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol