31 Ekim 2016 Pazartesi 09:14
Kitaplar yakılıyor
15 Temmuz darbe girişiminin ardından 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına birçok öğrenci bazı ders kitaplarından eksik başladı. Terör örgütü FETÖ'ye ait olduğu veya bu örgütle ilişkili yayınevlerinde basılan kitapların toplatılması ve imha edilmesi yönünde, Eylül ayı başında Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatı üzerine tüm okullarda harekete geçilmişti.

Ders kitapları başta olmak üzere yardımcı kaynak kitaplarla, okul ve sınıf kütüphanelerinde okulların açılmasıyla birlikte öğretmenler tarafından FETÖ ile bağlantılı yayınevlerinin listesine göre kitaplar tek tek ayrıştırılıyor.Ayrıca 29 yayınevinden basılmış öykü, hikaye, roman gibi okul ve sınıf kütüphanelerindeki kitaplar da toplanıyor.

Trabzon'da da İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı kitap listelerini tüm okullara göndererek kitap ve dergilerin bir an önce imha edilmesini istediği ortaya çıktı. Okul idarecileri ve öğretmenlerin de ellerindeki liste ile birlikte tespit ettikleri kitapları, okul bahçesinde yakmak suretiyle imha etikleri öğrenildi.
Son Güncelleme: 31.10.2016 10:53

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434