07 Kasım 2016 Pazartesi 08:59
MAHİ Grubu’ndan muhteşem konser
Aralarında keman, bağlama, yan flüt, klavye, bas gitar, klasik gitar, perküsyon ve davul gibi ritim çalan birbirinden yetenekli müzisyenlere solist olarak Ogün Zıvalıoğlu eşlik etti.
Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü Derneği (KAFEM) işbirliğiyle düzenlenen ve iki bölüm halinde gerçekleştirilen konserin birinci bölümünde pop şarkılar seslendirildi. İkinci bölümde ise Türk Sanat ve Türk Halk Müziğinin en seçkin eserlerine yer veren grup ayakta alkışlandı. Bu bölümde ayrıca iki esere Trabzon Dans Sporları öğrencileri de valsleriyle eşlik etti.
Gecenin sonunda bir konuşma yapan KAFEM Derneği Başkanı Ali Adanur, böylesine yetenekli gençleri izlemekten büyük keyif aldığını belirterek “ İlimizde böyle kaliteli ve başarılı arkadaşlarımızın olması mutluluk verici. Umarım bu konserlerin devamı gelir” diye konuştu.Gecede başarılı bir performans sergileyen Ogün Zıvalıoğlu, Farsça’da ‘ay’ anlamına gelen Mah kelimesinden yola çıktıklarını belirterek; “Ay gibi, aya benzeyen, ay ışığında parlayan güzel yüz anlamına gelen “MAHİ” adını verdiğimiz grupla, sadece iyi müzik yapabilmek adına yola çıktık ve güzel bulduğumuz bu kelimeden ilham alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umarım gönüllere bir esinti bırakmışızdır” dedi.
Gecenin sonunda KAFEM Derneği başkanı Ali Adanur tarafından MAHİ grubuna çiçek takdim edildi.

Haber: Ömer Altuntaş
 
Son Güncelleme: 07.11.2016 09:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292