17 Kasım 2016 Perşembe 14:02
Mahkeme kararlarına saygılıyız ancak, Volkan’ın hakaretleri ne olacak
TRABZONHABERCİSİ SPOR SERVİSİ - 2014 yılında Trabzon’da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle maç 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğü ile devam ederken 45. Dakikada hakem tarafından tatil edilmiş, Trabzonspor’un 3-0 hükmen yenik sayılmasına karar verilmişti.

Maç sonrası Trabzon’da yayın yapan Taka Gazetesi maçtan 3 gün sonra Volkan Demirel’in de fotoğrafını kullanarak, “Bu pislik bırakmadan Türk futboluna rahat yok” haberi manşetten yayınlamıştı.
Volkan Demirel de tepkisiz kalmayarak, avukatı aracılığıyla Taka Gazetesi yetkilisi hakkında savcılığa şikayette bulunmuş ve savcılık, Taka Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erol S. hakkında “alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açmıştı. Dava Beykoz Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Erol S. İfadesinde olayların Volkan Demirel’in seyircilere hakaret içeren el-kol hareketleri yapması üzerine çıktığını belirterek, “Söz konusu davada ‘pislik’ ifadesi kabullenilmeyen davranışlar anlamında kullanılmıştır. Kaba bir ifade olabilir ancak hakaret anlamında kullanılmamıştır” ifadesini kullanmıştı.
Karar duruşmasında mahkeme, sanığın sarf ettiği “Bu pislik bırakmadan Türk futboluna rahat yok” cümlesinin eleştiri sınırlarını aşıp Demirel’in onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek mahiyette olduğunu belirterek, sanığı bin 740 TL adli para cezası ile cezalandırdı. Sanık 5 yıl içinde suç işlediği takdirde bu para cezasını ödemek zorunda kalacak.

“Volkan’ın hakaretleri ne olacak?”
Taka gazetesinin o günlerde atmış olduğu manşetin yanlış olduğunu belirten spor kamuoyu, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının tatil edilmesine neden olan Volkan Demirel’in seyircilere sinkaf anlamına gelen el-kol hareketleri yapmasının ardından yaşandığını belirterek, “Taka gazetesinin manşetini bazler de onaylamıyoruz ancak, maçın tatil edilmesine neden olan Volkan Demirel’dir. Yanlış kararlar nedeniyle seyircilerin protestolarına Volkan Demirel sinkaf anlamına gelen el-kol hareketleri ile karşılık vermiş ve olaylar da meydana gelmiştir. Volkan Demirel gittikleri her deplasmanda protesto edilmektedir. Bunun sebebi de Volkan’ın sporculuk ahlakına yakışmayan davranışlar sergilemesindendir. Volkan Demirel’e Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sporcularla ilgili söylediği sözü hatırlatıyoruz:
 "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”
 
Son Güncelleme: 17.11.2016 14:15

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434