18 Haziran 2017 Pazar 02:59
Mavi Saray’da ilkler yaşanmaya devam ediyor

“TÜRKİYE’DE İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİLER”
Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde deniz turizminde en önemli hamlelerden birini Mavi Saray markası altında Trabzon’daki girişimci iş adamları Halil İbrahim Demirtaş, Raif Yazıcı ve Ahmet Haşim Ekici iki büyük yüzen restoranı şehre kazandırmanın gururunu yaşıyor.  Geçtiğimiz yıl tek tekneyle hizmete başlayan ve turizm sektörüne yeni bir ivme kazandıran Mavi Saray markası, bu yıl ikinci teknesiyle yaza merhaba diyerek, bu akşam Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

 

“MAVİ SARAY YARIŞIYOR”
Birbirinden renkli geçen Karadeniz gecelerinden yanı sıra, teknede canlı müzikten sonra yarışma programları düzenlenmeye başlandı. Trabzon’un önde gelen sunucularından Aslan Kar’ın organize ettiği, ‘Mavi Saray Yarışıyor’ adlı yarışma programının ilki dün akşam gerçekleşti.
Birbirinden çekişmeli etaplara sahne olan organizasyonda en dikkat çekicisi ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren Zurvivor parkurları oldu. Genç sunucun yeteneği ve çılgın fikirlerini gündemden düşmezken, teknenin içerisine özel parkurlar kuruldu. 14 yarışmacının yarıştığı, pinpon popu taşıma, bardak atma gibi, etap etap oluşan yarışmanın ise en çok beğenilen kısmı kurulan parkurlar oldu.

“İRAN, KIRGIZİSTAN VE AFGAN YARIŞMACILAR…”
Yarışma için yaklaşık 300 kişiyle denize açılan teknede, 14 yarışmacı 2 saatlik süre zarfında oluşturulan etaplarda yarıştı. Yarışma finalinde en çok acı biberi yiyen birinci olurken, 1’inciye ve 2’ciye ailece iftar yemeği ödülü verildi.


Yarışmaya katılanlar arasında İran, Kırgızistan ve Afganistan’dan vatandaşların olması dikkatlerden kaçmazken, Mavi Saray’ın Trabzon turizmine ne kadar önem kattığı bir kez daha gözler önüne serildi.

Trabzon Habercisi – Haber: Mustafa KUL

Son Güncelleme: 18.06.2017 11:42

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434