13 Şubat 2017 Pazartesi 15:16
Meclis gecikmeli başladı, başkan açıklama yaptı: Acımız büyük

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Halim Gökhan Keskin

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gecikmeli başladı.  Gecikmenin sebebini Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu meclis toplantı salonuna gelince kendi bizzat açıkladı.

Gümrükçüoğlu El Bab’da terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehit olan Teğmen Furkan Yayla’nın cenazesinde olduğunu kaydederek sözlerine şöyle devam etti.

“Bugün meclis toplantımızı biraz gecikmeli başlattık. Fakat acımız büyük sizlerin de bildiği gibi,Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehit olan kahraman yiğidimiz Trabzon’da yetişmiş  Teğmen Furkan Yayla şehit oldu. Furkan Yayla Trabzon’da okuduğu lisede birincilikle, harp okulundan birincilikle mezun olmuş. Harp okulundan mezuniyet belgesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı n elinden aldı.  Kahraman şehidimizi  öğle namazında onu son yolculuğuna uğurlamak için memleketi Görele’deydik.  Rabbim El Bab’da görev yapmakta olan askerlerimizin her daim yanında olsun. Yaşayan insanlarımızın canına bir şey olmaması için Teğmen Furkan Yayla’ kardeşimizin yanında asker yaralandı.  Rabbim onları bir an önce sağlıklarına kavuşturur inşallah.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434