14 Ekim 2016 Cuma 14:03
Meslek Lisesiyle Okullaşıyorum Hayatla Bütünleşiyorum..
Toplantıda ayrıca meslek lisesinde okuyan ve mezun olan kız öğrencilerin stajına ve istihdamına yardımcı olunacak protokol de imzalandı.
TTSO’da yapılan toplantıya Trabzon İşkur Müdürü Adnan Zengin, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat İskender, Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ergenç, Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Mustafa Tütüncü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü projeye Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi destek veriyor. Projenin ortaklığını ise Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi yapıyor. 
İşkur Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin kadın istihdamının önemine dikkat çekerken, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat İskender de Meslek Liselerinin öneminden bahsetti. Hayata daha kolay atılmanın yolunun meslek liselerinden geçtiğine dikkat çeken İskender, projenin bitiminde de takipçisi olacaklarını söyledi.


Ortaokul 8 ve 9.sınıflarda okuyan 500 kız çocuğunu mesleki rehberlik yoluyla bilinçlendirerek Mesleki Teknik Eğitim’deki kız çocuklarının okullaşma oranını artırmayı ve bunun yanında eğitim ortamlarının kalitesinin kız öğrencilerinin beklentileri doğrultusunda iyileştirmeyi hedefleyen projede ayrıca farkındalık faaliyetleriyle il genelinde ortaöğretimde okullaşma oranının yüzde 3 arttırılmasına katkı vermeyi de amaçlıyor.
Konuşmaların ardından protokol anlaşması imzalandı ve destek veren işletmelerle, meslek lisesi mezunu olup rol model olan bayanlara okul yönetimi tarafından plaket takdim edildi.
Geçen yıl Kasım ayında başlayan proje 31 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.


 
Son Güncelleme: 14.10.2016 20:33

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol