12 Temmuz 2017 Çarşamba 15:14
Meydan Parkının adı değişti

Trabzon Habercisi Haber Merkezi - Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün gerçekleştirilen oturumunda Atatürk Alanı’nda bulunan Meydan Parkı’nın isminin “15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı” olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından meclise sunulan kararda, 15 temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’de bir çok yerde isim değişikliğine gidilerek demokrasi şehitlerinin adlarının yaşatılması için adımlar atıldı. Trabzon büyükşehir belediyesi meclis gündeminde yer alan önergeye göre Meydan Parkı isminin değiştirilmesi ve 15 Temmuz şehit isimlerinin uygun yerlere verilmesi sunuldu.

PARKTA HERŞEY DEĞİŞİYOR 

Daha öncede Büyükşehir Belediyesi meclisinde gündem dışı madde olarak tartışılmış ve eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonuna havale edilmişti. Yapılan açıklamalarda Atatürk Alanı Meydan Parkı isminin “15 Temmuz, Atatürk, Hürriyet ve Demokrasi Meydanı” olarak değiştirilmesi için çalışmalar yapılacağı kaydedilmişti. Bugün meclis görüşmelerinde Trabzon Atatürk alanı içerisinde bulunan meydan parkının “15 Temmuz Şehitler Ve Hürriyet Parkı olarak” değişmesine karar verilip, 15 temmuz şehitleri Ömer Halis Demir, Sedat Kaplan, Samet Uslu isimlerinin ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile koordinasyonlu yapılmasına karar verildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, onaylanan kararın meydan parkında bulunan tüm işletmecilerin fatura adreslerininden, herşeyin değişeceği ve konunun hassasla takip edilmesi gerektiği vurguladı.

Son Güncelleme: 12.07.2017 15:52

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434