03 Ekim 2016 Pazartesi 12:49
Mezar taşları bile yok
banner334
Törenle Uğurlanmıştı
Türkiye spor camiasına adını altın harflerle yazdıran Hayri Gür, 98 yaşındayken 2010 Nisan ayında hayatını kaybetmişti. Gür’ün cenazesi gerçekleştirilen törenle beraber Bahçecik Mezarlığına defnedildi. 1 yıl sonra da eşi Hacer Gür hayatını kaybetti ve Hayri Gür’ün mezarının yanına defnedildi.

Bakımsız Kaldı
Gür ailesinin mezarı o günden itibaren bakımsız kaldı. Karadeniz bölgesinin en büyük spor salonuna adı verilen Hayri Gür’ün ve eşinin mezarlarında isminin yazıldığı bir mezar taşları bile yok! Trabzon’a ve Trabzonspor’a yıllarca hizmet eden Gür ailesine yapılan bu vefasızlık sevenlerini üzüyor.

Atatürk’ün elinden Ege Manevrası ödülünü almıştı…

Trabzonspor’un İlk Antrenörüydü
Hayri Gür Trabzonspor lisesinde öğretmenlik yaptı. Bir çok sporu Trabzon’a kazandırdı. Hemen hemen büyün amatör takımları çalıştırdı. Trabzonspor’un ilk antrenörlüğünü yaptı. Avni Aker Stadyumu’nun inşasında büyük görev üstlendi. Ayrıca Trabzon’a gelmeden önce bizzat Atatürk’ün elinden Ege Manevrası ödülünü aldı.

Türk ve Trabzonspor dünyasına adını altın harflerle yazdırmış adına Karadeniz’in ve Trabzon’un en büyük spor salonu yapılmış, Spor Adamı, Eğitimci, Trabzonspor’un ilk Teknik Direktörü Hayri Gür’ün ve eşi Hacer Gür’ün mezarı hala yapılmadı. Trabzon Bahçecik Aile Mezarlığında bulunan mezarın durumu sevenlerini üzüyor. İsimleri bile yazılı olmayan mezarlar yürekleri sızlatıyor.

Durumu İçler Acısı
Hiçbir bakımı yapılmayan hala isimlerinin yazılı olduğu başlıkları bile bulunmayan mezarlar sevenlerini üzüyor. Hayri Gür’ün sevenleri yetkililerden Trabzon’a hizmet etmiş bu büyük ismin mezarının yapılmasını istiyorlar. Altı yılıdır kimsenin yaptırmadığı mezarı isimleri olmadığından dolayı bulmak oldukça zor oluyor. Gür’ün öğrencileri ve sevenleri Trabzon’a çok sayıda hizmette bulunmuş bu büyük isme mezar taşı istiyor. Mezarlıta bulunan görevliler ise; mezara ara sıra bir yakınlarının geldiğini ancak onunda mezarı yaptırmadığını söyledi.

SONAY ÇALUK / TAKA
Son Güncelleme: 03.10.2016 13:03

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292

banner348