21 Ağustos 2017 Pazartesi 20:06
Muammer Demeli’den Yeni Parti Açıklaması

Trabzon Habercisi Haber Merkezi –Halim Gökhan Keskin

"MHP TRABZON İL BAŞKANI MUAMMER DEMELİ ÖLENE KADAR 3 HİLAL SANCAĞI ALTINDAYIM"

Trabzon eski milletvekili MHP'li Koray Aydın’ın, Meral Akşener ve Ümit Özdağ'ın kuracağı yeni partiye katılacağını açıklamasının ardından Trabzon’da MHP’nin önde gelen isimlerinin nasıl bir tepki verecekleri, yeni partiye geçecekler i yoksa 3 hilal altında mı kalacakları merak konusu oldu.

Merak edilen isimlerden bir tanesi de ‘’Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi’’ için yapılan referandum sürecinde Devlet Bahçeli’nin ‘’EVET’’ oyu kullanmasına rağmen Koray Aydın gibi ‘’HAYIR’’ oyu kullanacağını açıklayan Trabzon MHP eski İl Başkanı Muammer Demeli’ydi.

Demeli yeni partiye geçecek misin sorusuna; Ben yeni kurulmuş partide şahsım olarak olmayacağımı söyledim. Açıklamalarını yapıyorum. Çünkü ısrarla söylediğimiz MHP baba ocağımız, ana kucağımız. Biz orada kalmaya devam edeceğiz. Fakat yeni kuruluşta olacak arkadaşlar hepsi benim kardeşim, canım, ciğerim, arkadaşım ve ülküdaşımdır. Onlara da kesinlikle başarılar diliyorum. Yolları açık olur inşallah diyorum’’. ifadelerini kullandı.

Muammer Demeli açıklamasında:

‘’Evet, ben üç hilalli olarak kalmayı düşünüyorum ve inşallah bütün hayatım boyunca üç hilalde kalacağım. Çünkü bizim başbuğumuza verdiğimiz bir söz var, ağlayarak verdiğimiz bir söz var, yemin ederek verdiğimiz bir söz var bu sözümüzü Allah nasip ettiği sürece yerine getirmeye çalışacağım. Buda ancak üç hilal sancağının altında olur. Allah nasip ederse bu yeminimiz gerçekleşir. Fakat bu bir nasiptir, kısmet işidir.

Ben yeni kurulmuş partide şahsım olarak olmayacağımı söyledim. Açıklamalarını yapıyorum. Çünkü ısrarla söylediğimiz MHP baba ocağımız, ana kucağımız. Biz orada kalmaya devam edeceğiz. Fakat yeni kuruluşta olacak arkadaşlar hepsi benim kardeşim, canım, ciğerim, arkadaşım ve ülküdaşımdır. Onlara da kesinlikle başarılar diliyorum. Yolları açık olur inşallah diyorum. Allah onlarında inşallah yüzünü güldürür diyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 21.08.2017 21:15

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434