19 Ekim 2016 Çarşamba 14:50
Muhtarlar yerel demokrasinin en iyi temsilcileridir
19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Trabzon’nun muhtarlarını ağırlayan “Halkın oylarıyla seçilerek hizmet ediyorsunuz. Halkı temsil eden sizlerin yerel demokrasinin en iyi temsilcileri olduğunuzu hep görüyor, biliyor ve yaşıyoruz. Bunun bilincinde olan sizleri de ayrıca tebrik ediyoruz” dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Muhittin Eyüpoğlu, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş ve beraberlerindeki muhtarları makamında kabul etti.
Ziyarette yaptığı değerlendirmede Büyükşehir Belediyesinin dairelerinin kapılarının vatandaşların ihtiyaçlarına ve muhtarların hizmette öngördüklerine bağlı olarak 24 saat esaslı olarak muhtarlara açık olduğunu ifade eden başkan Gümrükçüoğlu, muhtarların yerel demokrasinin en iyi temsilcileri olduğunu söyledi.


MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
Öte yandan 19 Ekim Muhtarlar Günü Trabzon’da düzenlenen törenle kutlandı. 19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesiyle kutlanmaya başlanılan muhtarlar günü için Trabzon Valiliği Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Muhittin Eyüpoğlu, vali yardımcıları, ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.
İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Muhittin Eyüpoğlu tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Törende günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Vali Yücel Yavuz, “Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının seçilerek milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olma makamı olan muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca, 186 yıllık yönetim tecrübesiyle muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yüklenmiş bulunmaktadır. Bu vesileyle, gerek milleti gerekse devleti temsil etmek görevini yürüten muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlimizde görev yapan 692 mahalle muhtarımızın ve tüm halkımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol