09 Temmuz 2017 Pazar 15:56
MÜSİAD Trabzon'dan hastanesi ve yatırım adası değerlendirmesi

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan, Trabzon'un gelişip kalkınması adına TBMM'de onaylanan iki önemli proje olan Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.   

Ali Kaan, gerek Şehir Hastanesinin, gerek Yatırım Adasının Trabzon 'un geleceği adına çok önemli olduğunu belirtirken, iki yatırımın gerçekleşmesi halinde Trabzon'un, Türkiye'nin sağlık ve yatırım üssü olma yolunda sağlam adımlar atacağını kaydetti. Kaan, "Yıllardır üzerinde çalışılan, hem biz sivil toplum örgütlerinin, hem de siyasi partilerimizin istediği, beklediği büyük yatırımların önü açılmış oldu. TBMM'den geçen yeni kanun ile birlikte artık bu iki önemli yatırımın önünde hiçbir engel kalmadı. Bu bağlamda şehrimiz yatırımları için büyük gayret sarf eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendiye, Trabzon Milletvekillerimize, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Arsin Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız" dedi.   

TRABZON ESKİ BÜYÜKLÜĞÜNÜ GERİ KAZANACAK

Ekonominin, istikrar ve güven ortamını sevdiğine dikkat çeken Kaan, sözlerine şu şekilde devam etti: "Büyümenin anahtarı yatırımdır. Trabzon'umuzun ekonomisinin istenilen büyüklüğe ulaşmasının tek yolu yatırımcıların Trabzon'a getirilmesi ve üretime yönelik yatırımların yapılmasıdır. Yatırım adası Trabzon'un jeopolitik konumu ve sanayileşmenin önündeki engeller düşünüldüğünde çok önem arz eden bir alt yapı yatırımıdır. Ayrıca Trabzon'un liman şehri olması ve mevcut limanın yetersizliği düşünüldüğünde, Yatırım Adasında oluşturulacak büyük bir ticari liman, hem bölgeye hem ülkemize büyük hizmetler kazandıracaktır.  

LOJİSTİK ÜS OLMAK İSTİYORSAK

İpekyolu'nun geçiş noktasının en önemli ayaklarından biri olan Trabzon'umuz gelecekte lojistik bir üs olmak istiyorsa, kara-hava-deniz ve demiryollarının kesiştiği bir ticari merkez olması kaçınılmazdır. Tarihinde bir çok uygarlığa ticari merkezlik yapmış olan  liman şehri Trabzon, geçmişteki gücüne yeniden kavuşmalı, bölgedeki abilik rolünü üstüne katarak devam ettirmelidir. MÜSİAD olarak Trabzon'daki 70 üyemiz, ulusal bazda sıralaya girmiş büyük firma üyelerimiz ile birlikte Trabzon'un yatırımında, sanayileşmesinde ve ticaretinde üzerimize düşen her sorumluluğu almaya ve yerine getirmeye talip olduğumuzu beyan ediyoruz' ifadelerini kullandı"    

TRABZON FARK YARATACAK

Kaan, bölgenin sağlık merkezi olma noktasında emin adımlarla ilerlediğini kaydederken, Trabzon'un Şehir Hastanesi sayesinde bölgenin değil Türkiye'nin kişi başına düşen yatak ortalamasında en iyi illerden biri olacağını ifade etti. Kaan, "Gönül isterdi ki Trabzon'da fiziki şartlar uygun olmaydı da sahildeki alanlarımızı daha iyi değerlendirseydik. Fakat Trabzon arazi fakiri bir şehir ve siyasilerimiz ile yöneticilerimiz kıt imkanlara rağmen yeni alanlar oluşturmak adına meclisten kanunlar geçirerek bu sağlık merkezlerini ve yatırımları şehrimize kazandırmaktadırlar. Kısa süre içinde şehrimize kazandırılmasını ümit ettiğimiz iki önemli yatırımın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederiz" dedi
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292