11 Temmuz 2017 Salı 20:27
O yerlerin akibeti belli oldu!

Trabzon Habercisi Haber Merkezi -

Trabzon ili genelinde bulunan kıyı ve dolgu alanlarında müteşebbisler tarafından yapılan ve binlerce insanın dinlenme alanı olarak kullandığı geçici tesis ve parklara Valilikçe gönderilen bir genelge ile elektrik ve su verilmemesi istendi.

Trabzon Valiliği tarafından TİSKİ Genel Müdürlüğü, ÇORUH (EDAŞ) Elektrik İl Müdürlüğü, Çoruh (EPSAŞ) A.Ş. ve TEDAŞ Bölge Müdürlüklerine gönderilen genelge ile izinsiz yapılara su, elektrik, kanalizasyon v.b. altyapı hizmeti verilmemesi istenerek, emirlere uyulmadığı takdirde yetkililer hakkında yasal işlem yapılacağı hatırlatıldı. 

775 Sayılı Gecekondu Kanunu, 3194 Sayılı İmar Kanunu, 3621 Sayılı Kıyı Kanunu ve 5216 Sayılı Büyükşehir Kanununun ilgi tutularak talimat gönderildi.

ŞİKAYETLER HAREKETE GEÇİRDİ
Trabzon'un kıyı kesimlerinde ki sahil alanlarında bulunan işletmelere ihale usülü ile giren ve alanı işleten vatandaşlar verilen karardan oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Özellikle Trabzon'un Araklı ve Yomra ilçesinde hukuksuz işletletmeciliğin yapıldığı, bu konu halkında ise Belediye ekipleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne bir çok şikayet gittiği öne sürüldü.

3 KAZA 5 YARALI
Öte yandan Trabzon'un Yomra ilçesi çıkışında bulunan, bir işletme önüne alışveriş yapmak isteyen araçların park etmesi sonucu 3 trafik kazası meydana gelmişti. Kazalarda araçlarda maddi hasar meydana gelirken, 5 kişi yaralanmıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434