18 Ekim 2017 Çarşamba 08:11
Pekşen'e 100 bin liralık dava!

Partinin avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan'ın açtığı davanın dilekçesinde, Pekşen'in 11 Ekim'deki televizyon programında darbe girişimi konuşulurken, "Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı" dediği bildirildi. Pekşen ve programdaki kişilerin diyalogları nakledilen dilekçede, "Davalının programda sarf ettiği, 'Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı€ Bu öngörülemeyen olaylar, bu şehitler, öngörülemeyen olaylar€' şeklindeki akla, mantığa, vicdana aykırı bu iddiası kesinlikle kabul edilebilir ve tahammülü mümkün bir iddia değildir, yalandır, iftiradır." ifadelerine yer verdi.

Haluk Pekşen'in bu açıklamalarının devam eden yargılamalardaki FETÖ yönetici kadrosunun ifadeleriyle tamamen paralel nitelikte olduğu belirtilen dilekçede, "Yine bu açıklamalar, davalının mensubu bulunduğu CHP'nin, yöneticilerinin, milletvekillerinin darbeye bakış açısı ile ilgili kendi içlerinde yaşadıkları karmaşanın, kafa karışıklığının, tutarsızlığın kamuoyuna yansıyan son örneğidir." ifadesi kullanıldı. "Failleri, delilleri ile ortada olan bu alçak saldırıya, darbe girişimine 'AK Parti yaptı' demenin, en hafifinden aklı inkar etmek demek olduğu" bildirilen dilekçede, kanlı darbe girişiminin FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirildiğinin herkes tarafından bilindiği ve kabul edildiği, Yargıtayın da darbe girişiminin FETÖ tarafından yapıldığı yönünde kararı bulunduğu anımsatıldı.

Ayrıca dilekçede, Pekşen tarafından AK Parti'nin siyasi ve sosyal kişilik değerlerine karşı ağır saldırıda bulunulduğu belirtilerek, Pekşen'den 100 bin lira manevi tazminat talep edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434