14 Temmuz 2017 Cuma 09:29
Şaka gibi… Dikkat! Kereste düşebilir…

Haber: Faruk ATA

Trabzon’un Ortahisar Belediyesi tarafından başlatılan Kemeraltı restorasyon çalışmalarında fıkraları andıracak görüntüler dikkat çekiyor. Trabzon’un en yoğun alışveriş yerlerinden olan Kemeraltı’nda restorasyon çalışmalarında güvenlik önlemi alınmadan çalışmalar yapılıyor.

İhalesi yapıldıktan sonra yapımcı firmaya teslimi yapılan bölgede restorasyon çalışmaları için bina cephelerine kurulan iskelelerden düşebilecek kalas veya tahtaların her an bir kazaya neden olabileceği bildirildi. Çalışmalardan esnafın etkilenmemesi için döşenen profillerin geniş olan aralıklarından düşebilecek tahtalar her an ölüme neden olabilir.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç proje ile ilgili neler söylemişti:

"Projenin tamamlanmasıyla Ortahisar ilçemiz tarihi dokusunu ortaya çıkaracak yeni bir turizm aksı kazanacak. Tüm çalışmalarımızı esnafımızın ve sivil toplum örgütlerimizin görüşlerini alarak yürüteceğiz. İlk etapta tünel yapılarak üstü kapatılacak. İskeleler konulacak. Sonrasında vitrinler sökülüp yeniden yapılacak. Üst katlar yeniden imal edilecek. Tabelalar ve tenteler birbirleriyle uyumlu şekilde değiştirilip görüntü kirliliğine son verilecek. İlçemizin tarihi hüviyetinin ortaya çıkmasının yanı sıra esnafımızın iş yerlerinin değerini ve işlerini daha da artıracak bir çarşılar silsilesi kazanacağız."

Son Güncelleme: 14.07.2017 10:15

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol