15 Kasım 2017 Çarşamba 09:12
Salih Cora’dan CHP’ye cevap geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tonya İlçe Örgütü tarafından düzenlenen ve 1 Nisan 2017 tarihinde  Gazeteci Yazar İsmail Saymaz’ın konuşmacı olarak davet edildiği ‘Türkiye Nereye Gidiyor’ panelinde söylediği sözler nedeniyle

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz’e hakaret davası açmıştı. Tonya Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada hakim CHP’li başkan Muhammet Muhammet Karadeniz’e  ’hakaret’ suçunu işlediği gerekçesiyle 7 bin 80 lira adli para cezası verdi.

KONUŞMAZSAN SORUN ÇIKMAZ, KONUŞURSAN MAHKEMEYİ BOYLARSIN
Bu karar üzerine CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, Tonya Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararına itiraz etti. Trabzon’un Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde bulunan Adliye binasına giden CHP’liler, Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz dilekçelerini vermeden önce basın açıklamasına destek verdiler.

VEKİLİN AVUKATI CENGİZ HAN CORA; CHP HUKUK TANIMIYOR
Basın açıklaması ile ilgili konuşanSalih Cora'nın avukatı Cengiz Han CORA; "Bunlar hukukun üstünlüğü, adalet, hak, hukuk, eşitlik derler ama hukuk tanımazlar.Mahkemenin verdiği karar eğer aleyhlerine ise onlara göre karar siyasi olur.Hem verilen kararın sonuçlarının ertelenmesini isteyeceksin hem de karar itiraz edip çelişkili davranacaksın.Partilileriniz ile yapacağınız başka etkinlik yok mu  ? Mahkeme önünde toplanıp basın açıklaması yapmalarının amacı verilen karara,  adalete ve hukuka saygısızlıktır.Daha da ötesi hakimlere ve mahkemelere baskı yapmaktır.Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs eylemidir .Asıl siyasi davranan bu hareketleri ile kendileridir.Sen birine çıkıp terörist diyeceksin sonra edepten ahlaktan siyasi eleştiriden bahsedeceksin.Kişinin onur ve saygınlığını bozan kişilik haklarına saldıran eylemler ceza kanunda suç olarak tarif edilmiştir.Sanık mahkemede suçunu dolaylı olarak kabul etmiştir.Bu işi siyasi şova dönüştürüyorlar.Adalet adalet diye dolaşıp adalete saygı duymayanlar aynaya baksın" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292