14 Kasım 2017 Salı 00:40
Şampiyonlar meclise geliyor

Trabzon Habercisi Haber Merkezi - Macaristan’da 4-12 Kasım tarihleri arasında yapılan Wako Worl Kıckboxıng şampiyonasında 60 kilo K1 büyük bayanlarda 3.kez Dünya şampiyonluğunu kazanan ve dün Trabzon Havaalanında karşılama yapılan Nagihan Kalyoncu için, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, “Kızımız 3. Kez Dünya şampiyonu oldu. Biz onu havaalanında karşıladık. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne davet edip burada onu ödüllendirilmesi gerektiği konusunda arzımız var” söylemlerinde bulundu.

ASKF Başkanı ve aynı zamanda meclis üyesi Cahit Erdem’in konu ile alakalı bilgisi olup olmadığını sorgulayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Meclisimizde tebrik edelim” dedi.

Meclis üyeleri tarafından aynı dalda dünya şampiyonu olmuş olan Şalpazarlı Şampiyon Sabriye Şengül’de unutulmayınca Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Bir Şalpazarlı şampiyonumuzun unutulmaması beni mutlu etti. Burada Nagihan kızımızla birlikte buraya gelirlerde burada tebrik edilirlerse çok güzel olur. Ağasar’ın balı ile beraber şampiyonluğa kadar yükselmiş olan bir kızımız” ifadelerine yer verdi.

Bunun üzerine Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç bireysel sporda büyük başarılar elde etmiş ve Dünya şampiyonluğuna kadar yükselmiş olan sporcularımız için büyükşehir belediyesi bünyesinde de müşterek bir programda yapılırsa çok daha iyi olur” şeklinde konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu yarın yapılacak olan meclise şampiyonların davet edilmesini istedi.

Son Güncelleme: 14.11.2017 00:27

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292