15 Kasım 2016 Salı 11:39
Seçime siyaset karıştı, adaylıktan çekiliyorum!
TRABZONHABERCİSİ HABER MERKEZİ - İlçede bulunan Atatürk ortaokulunda geçtiğimiz hafta sonu yapılan Aile birliği başkanılığı seçimleri öncesi mevcut başkan Murat Kalmuk, başkanlık yönetimden çekilerek aday olmayacağını açıkladı. Kalmuk seçim öncesi projelerini anlattıktan sonra okul aile birliği seçimlerine siyaset karıştı diyerek, adaylıktan çekilmesi okul idaresi ve veliler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Üç dönem okul aile birliği başkanlığını yürüten Kalmuk bu süre zarfında Atatürk ilköğretim okuluna yapmış olduğu projelerle velilerin takdirini toplarken, üçüncü döneminin ardından yeniden aday olduğunu açıklamıştı. Fakat geçtiğimiz hafta sonu yapılan seçimde kürsüde konuşma yapan Kalmuk, önümüzdeki dönem için aday olmayacağını sebebinin ise okula siyasetin girdiğini ve adaylıktan çekildiğini dile getirdi.
Seçim öncesi Murat Kalmuk’a rakip aday olarak Mihriban Gürsoy adlı velinin bende adayım açıklaması ve Kalmuk’un Gürsoy hakkındaki duydukları salonda şaşkınlığa sebep oldu.
Kürsüde konuşma yapan Kalmuk,  Mihriban Gürsoy’un seçim çalışması sürecinde bir belediye başkanı gibi velilere vaatlerde bulunduğunu ve AK Parti’nin desteğinin arkasında olduğunu açıklaması salona adeta bomba gibi düştü.


DUYUNCA ŞOK OLDUM
Kalmuk konuşmasının devamında şunları söyledi. “Mihriban Gürsoy’un eşi  Yalı Mahallesi muhtarı Halil Raif Gürsoy seçim konuşmamı yapmadan önce beni yanına çağırarak, eşimi Arsin Belediye Başkan yardımcısı Farabi Hacıhasanoğlu  senin  karşısına aday olarak çıkardı, eğer bu gelişme yaşanmasa idi senin yönetiminde yer almasını istiyordum, dedi.  Bende bunları duyunca şok oldum ve kürsüye çıkarak adaylığımdan vazgeçtiğimi nedeninin ise Belediye Başkan yardımcısının yaptığı bu çirkinliğiyle açıkladım. Okula siyaset karışmasını anlamıyorum. Bir eğitim kurumunun siyaset ile ne işi olur, ne türlü bir çıkar sağlanabilir anlamakta güçlük çekiyorum. Bu söylemlerin doğruluğunu da inanıyorum ve Belediye başkan yardımcısını kınıyorum.” Şeklinde konuştu.
 
Son Güncelleme: 15.11.2016 12:11

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292