10 Ağustos 2017 Perşembe 11:08
Tamamen yerli İmperial Hastanesi 10. Yılında dertli

Trabzon Habercisi Haber Merkezi-

İmperial Hastanesi Yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla Trabzon’da bir otelde kahvaltıda bir araya geldi. Hastane adına konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi konuşmasında; ‘’Biz Trabzon'a faydası olacak her şeyin arkasında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Kamuya mal olmuş İmperial Hastanesi’nin kişisel serzenişte bulunmuyoruz. Kamuya mal olmuş bu hastanenin Trabzon'a daha iyi hizmet verebilmek için birilerine gösterilen kolaylıkların bize de hizmet için gösterilmesini istiyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Çelebi konuşmasının tamamında:

‘’Burası sizin eviniz. Bizim bu hastane ile amacımız Trabzon'a en iyi hizmeti sunmak. Kendi evinizde nasıl rahat olursanız burada da öyle rahat etmenizi isteriz. Tamamen yerli bir hastane. 52 ortağı olan bir hastane. Türkiye'de başka bir örneği var mı bilmiyoruz. 2007'den bu yana 10 yıldır sizin hizmetinizdeyiz. Bu 10 yıllık süreçte toplamda 3.208.271 hastaya hizmet etti. Ve bunları hiç bir zaman bir destek almadık.

Buralara gelirken canımızın çok yandığı üzüldüğümüz anlar oldu fakat kimseye belli etmeden daha iyisini nasıl yaparız diyerek 10. yılımıza girdik. Trabzon'da bizim sanayimiz, fabrikamız yok. Bu şehre yatırım yapan bütün herkes kazancı dışarı aktarıyor. Fakat İmperial hastanesi bunu yapmıyor 10 yıldır Trabzon'a hizmet ediyor ve Trabzon'a kazandırıyor.

Uzun yıllardır mücadele verip sonuçlandıramadığımız bir otopark sorunumuz var. Burada özel bir şey söyleyeceğim biz 500 insan çalıştıran kamuya mal olmuş bir kurumuz ve biz 1,5 yıldır vali beyden randevu alamadık. Biz kanuni lisesinin altında ki atıl bölge için bir proje ürettik ve devlete bir kuruş harcamadan bunu yapmak istedik bunu gerekli kurumlara ilettik.  Fakat bir sonuç elde edemedik. Bizimde illa bir şeyi halletmek için siyaseti mi kullanmak lazım.  Bu şehirde böyle bir kurum var, yerel olmak suç mu? Dışarıdan gelenler el üstünde tutuluyor fakat yereller önemsenmiyor.

Tamamen öz sermayesi ile büyüyen her zaman kar eden bir kurumuz. Trabzon'da 2 ortağın yapamadığını biz 10 yıldır 52 ortakla gerçekleştiriyoruz.

Biz ve bizim gibi kurumların belli destekler ihtiyacımız var. Hasta öldükten sonra ilaca gerek yok, hasta ölmeden o ilacı bulmak lazım. Bu yüzden sağlık bakanlığının bazi desteklere ihtiyacımız var.

Biz imperial hastanesi olarak şehit ve gazi ailelerine, emniyet mensubu bütün polislere ve 1. Dereceden yakınlarına ücretsiz hizmet ediyoruz. Trabzon'da bunun başka bir örneği yok.

Biz Trabzon'a faydası olacak her şeyin arkasında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Kamuya mal olmuş imperial hastanesinin kişisel serzenişte bulunmuyoruz. Kamuya mal olmuş bu hastanenin Trabzon'a daha iyi hizmet verebilmek için birilerine gösterilen kolaylıkların bize de hizmet için gösterilmesini istiyoruz. ‘’ ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 10.08.2017 11:45

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol