15 Kasım 2017 Çarşamba 11:30
Trabzon'da korku dolu bölgede çalışma başlatıldı

Uzungöl, Taşkıran ve çevre köylerin bağlantılarını birleştiren karayolunda şiddetli yağmur ve fırtınalı günlerde kaya parçalarının döküldüğü kayalık bölge, çelik tel ağlarla çevriliyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin çalıştığı tel örgü çalışmaları devam ediyor.

Profesyonel işçiler, güvenlik önlemlerini alarak tel örgülerin çekileceği dik yamaca tırmanıyor. Metrelerce yükseklikte, tel örgü ağlarını birleştiren işçiler, yamacı santim santim korumaya alarak düşme olasılığı olan kayalara güvenlik kordunu içine alıyor.

İki ay sürmesi beklenen çalışmaların özellikle turizm sezonunda araç trafiğinin yoğun olduğu karayolunu taş, kaya düşmesi ve heyelana karşı koruma altına almış olacak.

Belediye Başkanı Hanefi Tok yaptığı açıklamada, “yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için bölgede tehlike oluşturabilecek alana tel örgü çekerek güvenliği sağlamayı amaçladık. Yapılan bu çalışma ile tehlikeli yerlerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır inşallah. Emeği geçen Sayın Bakanımıza ve Karayolları Bölge müdürümüze teşekkür ederim. Bunun yanında, vatandaşlarımıza duyarlılıkları için ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi.

Son Güncelleme: 15.11.2017 11:30

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292