22 Kasım 2017 Çarşamba 16:10
Trabzon'da mezarlık sorununa çözüm aranıyor

TrabzonHabercisi.com Haber Servisi | Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün ki bileşiminde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında devam etti. İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler ve gelir tarifesi meclis gündeminde değerlendirildi.

Gelir tarifesi görüşüldüğü sırada 3 ilçede mezarlık sorunu olduğu ortaya çıktı. Konu ile alakalı söz alan CHP’li Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Burhan Cahit Erdem, “Akçaabat ile ilgili mezar sıkıntısı var. Orada da mezarlıkları büyükşehir belediyesi olarak yapmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi Başkan Gümrükçüoğlu, “Yapalım, Sayın başkanımız burada. Şura olabilir desin. Ona göre kamulaştırma cihetine gidelim” dedi. Bunun üzerine söz alan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Hazineden devraldığımız yer var. Buranın projelerini parsilasyon planlarını hazırladık. Büyükşehir yapılanmasından sonra büyükşehire devrettik. Düzenlenirse burası da vatandaşa vermek mümkün. Rahatlama sağlar” dedi. Türkmen’in bu açıklaması üzerine Başkan Gümrükçüoğlu, “Derhal bu konuya başlansın. Yolları tamamlansın, çevre düzeni sağlansın. Vatandaşımıza hizmet için hazır hale getirilsin” dedi.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ise kendi ilçelerde de aynı sorunun yaşandığını kaydetti. Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen’de kendi ilçelerinde ki mezarlığın düzenlemesinin yapılmasını talep etti. Bu talepler üzerine Başkan Gümrükçüoğlu, öncelikle Akçaabat’ta ki sorunla birlikte diğer ilçelerin de sorunlarının halledileceğini kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol