13 Haziran 2017 Salı 08:31
Trabzon'da üst geçit nöbeti!

TrabzonHabercisi Haber Merkezi

Haber: Halim Gökhan Keskin

Trabzon’un Yıldızlı mahallesinde yeni yapılan kavşak neticesinde bir üst geçit hasıl oldu fakat mahalle sakinleri ile Karayolları üst geçidin yeri noktasında mutabık kalamayınca üst geçit beklemeye alındı

Trabzon’un Akçaabat İlçesine bağlı Yıldızlı mahallesinde yeni yapılan kavşak sonrası birçok sorunu baş gösterdi. Mahalle sakinleri yolun karşısına geçebilmek için epey mücadele veriyor. Bu çileye son vermek için Karayollarına dilekçe yazan mahalleliler olumcu yanıt alınca mutlu oldu fakat mutlulukları kısa sürdü. Çünkü Karayolları üst geçidi mahallelinin ihtiyaç duyduğu yerin uzağına yapıyor. Bu durum mahalle sakinleri ile Karayolları arasında anlaşmazlığa neden oldu.

KÖR NOKTAYA ÜST GEÇİT YAPIYORLAR
Vatandaş yeniden başvuruda bulundu fakat üst geçit yapılsın diye değil üst geçit çalışmaları başlamasın diye. Konuyla ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Ufuk Can, “En başından bugüne mağdur olduk. Bu mağduriyetinin giderilmesi konusunda dilekçe yazdık. Sağ olsunlar üst geçide onay verdiler ama ihtiyacın olduğu noktada değil de kör noktaya yapmayı uygun gördüler. Yapmayı planladıkları yere kimse yürüyüp gitmez, bu da yine can güvenliğini tehlikeye atacaklardır” dedi.

KARAYOLLARI HÜKÜMET GİBİ DAVRANIYOR
Üst geçidin hemen evinin yanı başına yapılması planlanan mahalle sakini Yaşar Zuva ise, “Bizim üst geçit istediğimiz noktaya yüksek diyorlar ama basamaklarla iniş verebilirler. Evimle yan yana üst geçit istemiyorum olacaksa tüp geçit olsun dedim, ona da ‘bakarız’ cevabı alınca güvenmediğim için itiraz ettim. Karayolları hükümet gibi davranmaya başladı. Halbuki Hükümetin bir birimi. Şimdi üst geçit için Bursa’dan gelen ekip yolun karşısında bekliyor bende yolun bu tarafında bekliyorum. Bakalım ne olacak?” diye konuştu. 

Son Güncelleme: 13.06.2017 10:36

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434