19 Kasım 2016 Cumartesi 13:14
Trabzon'da zamlanan dolmuş fiyatlarına ilk tepki
banner334
Trabzon’da dolmuş fiyatlarına yapılan 25 kuruşluk zamma, Avrasya Üniversitesi (AVÜ) Öğrenci Konseyi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Konseyi ortak bir yazılı açıklama yaparak tepki gösterdi.
 
AVÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Hüseyin Yavuz ve KTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Çolak’ın ortak yayınladığı açıklamada, dolmuş fiyatlarına konulan 25 kuruşluk zam ve üniversite öğrencilerine öğrenci tarifesi uygulanmaması eleştirildi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

72 BİN ÖĞRENCİ YAŞIYOR

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden 60 bin, Avrasya Üniversitesi’nden 12 bin, toplamda 72 bin üniversite öğrencisinin yaşadığı bir şehir. Böylesine öğrenci nüfusunun olduğu bir şehirde maalesef öğrenciye dönük kolaylıklar pek sağlanamıyor. Bir öğrenci için en önemli olan ihtiyaçlar, yeme, içme, barınma ve ulaşımdır. Trabzon’da yaşayan üniversite öğrencileri söz konusu ulaşım olunca çok fazla dikkate alınmıyorlar. İlçeler arası ulaşımı sağlayan dolmuşlarda öğrenci tarifesi mevcut, ancak şehir içindeki dolmuşlar üniversite öğrencilerini dikkate almamaktadır. Şehir içindeki dolmuş fiyatlarına zam yapılıyorsa, yeni bir düzenleme yapılarak üniversite öğrencilerine yönelik indirimli tarife de uygulamaya konmalıdır. Üniversite öğrencisi olan herkesten öğrenci kimlik kartını göstermek şartıyla bu indirimli tarifeden faydalanmaları sağlanabilir. Yetkililerden bu konuyu dikkate almalarını, üniversite öğrencisiyle sivil vatandaşı aynı kefeye koymamaları gerektiğini hatırlatırız. Trabzon’un sadece bir turizm ve spor şehri değil, aynı zamanda bir öğrenci şehri olduğunu da unutmayalım. Kamuoyuna saygılarımızla.”

Avrasya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Hüseyin Yavuz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Çolak

Haber; Fatih Yılmaz

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292

banner352