19 Haziran 2017 Pazartesi 08:58
Trabzon Tabipler Odası harekete geçti…

Trabzon’daki Akyazı dolgu alanına düşünülen Şehir Hastanesinin kurulması için kanunların onaylanmasının ardından mahkemeye başvuracaklarını belirten Trabzon Tabipler Odası Başkanı Dr. Ahmet Rıza Güner, “Kentimizdeki tüm sivil toplum örgütleri ile siyasi partilere Şehir Hastanelerinin yanlış bir karar olduğunu anlatacağım” ifadelerini kullandı..

“ŞEHİR MERKEZİNDEKİ HASTANELER KAPATILACAK…”
Şehir Hastanelerinin kurulduğu illerde şehir merkezindeki hastanelerin kapatıldığına değinen A. Rıza Güner şunları söyledi: “Şehir Hastanesi kurulunca Sigorta, Nümune, Ahi Evren ve Kemik Hastalıkları Hastanesi kapanacak. Bugün Trabzon’a şehir bin yataklı bir Şehir Hastanesi kurulduğunda şehirde bulunan tüm hastaneler kapatılacaktır. Bu hastanelerin etrafındaki esnafın hali ne olacak. Zar-zor ayakta duran küçük esnafa bir darbe daha vurulacak. Bugün Mersin, Isparta ve Yozgat’ta şehir içerisinde bulunan hastaneler kapandı.”

“ŞEHİR HASTANELERİ RANT KAPISI…”
Dr. Ahmet Rıza Güner, Şehir Hastanelerinin özel sektör tarafından yapılıp işletileceğini belirterek, “Şehir Hastaneleri bir rant kapısıdır. Alınan karar onaylandıktan sonra mahkemeye vereceğiz. Dolgu alanına yüksek kat ve ulaşım yönünden mahkemeye verebiliriz. Partiler ile görüştüm, onlara sunum şeklinde anlatımlarda bulunacağım. “ dedi.

“ŞEHİR HASTANESİ DEĞİL, DEVLET HASTANESİ İSTİYOR…”
Kıyıların her geçen gün katledildiğine değinen Başkan A. Rıza Güner, “Bu duruma kimse ses çıkartmıyor. Devlet Hastanesi istiyoruz, Şehir Hastanesi istemiyoruz. Dolgu alanına ise böyle bir binanın yapılması son derece yanlış bir karardır. Şehirlerin acil eylem planı var. Bu plana göre, hastaneler deprem ve olası yangınlardan sonra boşaltılarak stadyumlara taşınır. Şimdi ise Avni Aker yıkılacak o bölgede yaşanacak olası bir depremde Akyazı Spor Kompleksi de yıkılacak. Bu bakımdan Hastaneyi taşıyacak bir alan olmayacak.” Şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 19.06.2017 09:28

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434