28 Kasım 2016 Pazartesi 13:44
Trabzon'un oturan adamı 223 saattir..
Trabzon’un oturan adamı olarak anılmaya başlayan Halit Şahin, 223 saattir şehrin meydanına kurduğu sandalyeden kalkmıyor.

Trabzon’da çay ocağı işleten Halit Şahin, bir süre önce yol üzerinde bulunan masalarını kaldırmak isteyen zabıta görevlileriyle tartışmaya başlamış, zabıtaların masaları kaldırmaya çalışmasıyla eline bıçak alarak eylem yapmıştı. Bu olayın ardından sosyal medyada adına ‘Oturan Adam’ ismiyle grup açılan ve 2 bin 500 üyesi bulanan Halit Şahin, 223 saattir Atatürk Alanı’na kurduğu masa ve sandalyesiyle oturma eylemi yapıyor. 24 saat boyunca sandalyeden kalkmadığını belirten Şahin, oturma eyleminden sadece tuvalet ihtiyacını karşılamak için kalktığını söyledi.6 gün  önce  başlattığı imza kampanyasına 2624 kişinin imza attığına vurgu yapan Şahin, “10 yaşından, 70 yaşına kadar herkes ’Davanda haklısın’ diyor. Hak ne zaman yerini bulacaksa bende o zaman buradan kalkacağım. 11 günde 22 saat uyudum. Olaya vakıf olmayana ve ikinci kez imza atmak isteyenlere imza attırmıyorum” ifadelerini kullandı.

Şahin kendisine destek veren herkesi yarın saat 18 de meydan parkından eylem yaptığı yere bekleyen Şahin. Burada yarın akşam toplanacakllarını ifade eden Şahin . Toplanma amacı dertleşmek ve bir yetkili beklenerek derdini anlatmayı bekeleyecek.. Destek veren ve siyasi bir taraf belirtmeksizin herkesi  sohbet etmek ve dertleşmek için Meydan Parkı Atürk Alanı'na çağırıyor..

Haber: Halim Gökhan Keksin
 
Son Güncelleme: 28.11.2016 15:56

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434