23 Ekim 2017 Pazartesi 08:17
Trabzon’da 11 Kadın Taciri Ağır Cezalık Oldu

POLİS YARDIMA KOŞTU

Trabzon Emniyet Müdürlüğü kadın tacirlerine göz açtırmıyor. Hemen her hafta fuhuş yapıldığı yönünde alınan ihbarlar operasyonlara dönüştürülüyor. Polisin yaptığı birçok projeli operasyonlarda onlarca yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Polis, son olarak Özbekistan uyruklu N.B. adlı kadının yardım çağırışına koştu.

BANYODA KADINI DÖVMÜŞ

İş bulma vaadiyle N.B. adlı kadını kandırarak Trabzon'a getirdiği iddia edilen M.S. adlı kadın, sevgilisi aracılığıyla N.B.'yi otellerde zorla fuhuş yaptırdığı ve tehdit ederek banyoda dövdüğü iddia edildi. N.B.'nin yardım çağrısı üzerine iddialara araştıran polis, izin alarak şüphelilere yönelik teknik takip başlattı. Teknik takip sırasında elde edilen deliler ışığında operasyon başladı.

5 AYRI SUÇTAN DAVA AÇILDI

Düzenlenen operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Haklarındaki iddiaları reddeden ve birbirini suçlayan şüpheliler hakkında soruşturmayı tamamlayan savcı, 11 şüphelinin insan ticareti yapmak, fuhuş yaptırmak ve aracılık etmek, yer temin etmek ve insan ticaretine yardım etmek suçlarından cezalandırılmasını istedi. Sanıklardan 3'ünün 10 yıldan 14 yıla, 4'ünün 8 yıldan 12 yıla, 4'ü ise 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi istendi.

(Günebakış)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434