14 Temmuz 2017 Cuma 09:00
Trabzon’da 4 büyük mahallenin yolu ulaşıma kapatılacak

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Mustafa Kul            

Rus işgali sırasında 1917 yıllarında kazma kürekle açılan yol heyelan nedeniyle 2 yıldan bu yana bir türlü yapılamadı.

Yaklaşık 2 yıl önce meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapatılan gurup yolundan Ortahisar İlçesi’ne bağlı Yeniköy, Uğurlu, Karakaya ve Akkaya mahallelerine ulaşım sağlanıyor. Merkeze bağlı yolun çalışmalar nedeniyle tekrar ulaşıma kapatılacağı bildirildi.  2015 yılının Ocak ayında yağan yoğun karın etkisiyle meydana gelen kayma sonucunda yol ulaşıma kapanmış, uzun sürede kapalı kalmıştı. 1917 yılında Ruslar tarafından yapılan Ortahisar-Uğurlu yolunun 5. Kilometresindeki heyelanlı bölgede kazık çalışmaları sürerken, duvar kazılarında birkaç hafta içerisinde başlayacağı ifade edildi.

Şantiye Şefi Erkan Soylu, kazık çalışmalarının tamamlanmadan bırakıldığını ifade ederken, yolun 1 buçuk yıl içinde biteceğini söyledi.“YOLU ULAŞIMA KAPATACAĞIZ…”

Erkan Soylu, “Heyelan sonrası bölgede kazık ihalesini bir firma üstlendi fakat ihalenin keşif bedeli bitince yeniden ihaleye gidildi. Yeni yapılan ihaleyi ve 2 kilometre oluşan yolun ihalesini biz üstlendik. Şuanda heyelan sonrası yapılan kazık çakımlarını tamamlıyoruz. Daha sonra yol çalışmalarına başlayacağız. Birkaç hafta içerisinde duvar kazıları için yolu ulaşıma kapatacağız. Sabah ve gece saatlerinde yolu ulaşıma açmaya çalışacağız. Vatandaşlar gün içinde Merkez ile 4 köy arasındaki ulaşımı Kisarna-Yeniköy tali yolundan ve Karşıyaka-Uğurlu sağlamaya çalışması gerekiyor. Yaklaşık 1 buçuk yıl içinde yolu asfaltlayıp teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.


Son Güncelleme: 14.07.2017 19:24

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434