11 Ekim 2016 Salı 10:24
Trabzon'da artık o sorun çözüme kavuşturulacak
Gümrükçüoğlu, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kaşüstü, Haçkalı Baba, Değirmendere ve Atapark Kavşağı ile ilgili bilgi verdi. Kavşakların çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Çömlekçi Mahallesinde 360 hak sahibinden 222 kişi ile anlaşıldığını açıkladı.

HAYATİ ÖNEME SAHİPLER
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Kaşüstü, Haçkalı Baba, Değirmendere ve Atapark Kavşağı ile ilgili bilgi verdi “hayati öneme sahipler çözüme kavuşturulacaklar” dedi. Gümrükçüoğlu kavşaklarla ilgili şunları kaydetti; “ Trabzon’umuz da önemli kavşaklarımız var. Şuan da halkın her zaman şikayetine sebep olan ve şehrin işleyişinde zaman ve iş gücü kaybına sebep olan Kaşüstü kavşağı, Haçkalı Baba Kavşağı, Değirmendere ve Atapark Kavşağı bu dört kavşak hayati öneme sahip. Kaşüstü Kavşağı için söylediğimiz şudur Kara Yolları bir yol okuludur. Önemli olan bu ihtiyacın giderilebilmesi çözüme kavuşturulabilmesidir. Kaşüstü ve Haçkalı Baba Kavşağı büyük bir hayati öneme sahiptir. Devlet hiç kimseyi mağdur etmez. Bu iki kavşak çok iyi bilindiği gibi birde Değirmendere Kavşağı Karayollarında olan yollardır. Samsun ve Hopa Otoyolunun geçtiği ve sorumluluğu altında olan Haçkalı Baba kavşağı ve Kaşüstü kavşağı bizim yetki ve sorumluluğumuz çerçevesinde sadece görüşülerek imar yönünden onaylayacağımız projelerdir. Bu projelerin yapımcısı, yürütücüsü ve görevlisi Karayolları Genel Müdürlüğüdür. Değirmendere Kavşağı iki alternatif proje ile hazırlanmıştır. Ve oda Karayolları ile birlikte yapılan çalışmaların neticesinde hangisini onaylanacağını beklemektedir. Atapark Kavşağı ise bizim dört yıldır uğraştığımız bir kavşaktır. Altından geçecek olan ve Erdoğdu yolu ile birleşecek olan alt geçidin üzerinde yine döner kavşak şeklinde olacaktır.”

HAK SAHİPLERİ İLE ANLAŞILDI
Trabzon'da uzun bir süredir ne olacağı merak konusu olan Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesinde önemli bir adım atıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi Mahallesinde 360 hak sahibinden 222 kişi ile anlaşıldığını açıkladı. Gümrükçüoğlu, "Birinci etapta ki mahkeme kararları eş değeri, hatta zamanın geçmesine bağlı olarak farkı da ortaya koyarak değerlendirme şirketlerinin tespit ettiği olabilecek en yüksek ücretin belirlenmesi ile görüşme komisyonları oluşturuldu. Bu görüşmeler tamamlanmış oldu.  Çömlekçi'nin ikinci etabının başlanmasına ve mesafe almasına yol açmış olan TOKİ'nin ve Büyükşehir Belediyesinin imardan sorumlu çalışma arkadaşlarıma ve vatandaşlara teşekkür ediyorum. 360 yapının bulunduğu alanda, 222 hak sahibi ile uzlaşma sağlandı. Sözleşme imzalandı. 33 milyon TL'lik anlaşma yapıldı ve ödemelere başlandı. Bölgede ki binaların yıkılmasına da attığımız son adımlardan birisi. Biz inanıyoruz ki orada mahallelimizle birlikte hiç bir mağduriyete meydan vermemeye gayret ederek Çömlekçi'yi bu tarihi şehre en modern yüzüyle kazandırılacaktır. Bu çerçevede taslak bir proje avam olarak hazırlanmakla birlikte bu projenin iş yerleri konutların tahmini bir kuruş kar gütmeden nihai icmalinin gerçekleştirilmesinin sonrasında bunlarda vatandaşlarımızın istedikleri takdirde alımına sunulacaktır. Hatta orada ki vatandaşlarımızın Yenicuma'da ki konutlardan, talep edecek olurlarsa yüzde 15 indirimle birlikte edinebilmiş olacaklardır. Bu şehrin geleceği için Çömlekçi'de ki hemşehrilerimin olumlu kararlarıyla yürüyeceği yoldur" dedi.
TAKA
 
Son Güncelleme: 11.10.2016 10:39

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol