12 Ekim 2016 Çarşamba 16:28
Trabzon’da bilinçsiz açılan inşaat alanı 2 bloku tehdit ediyor

Tehlike nedeniyle Zabıta ekipleri binadan ayrılmaları konusunda anons yaparak vatandaşları uyardı. 2 Blokta oturan yaklaşık 40 aile evlerinden ayrılmak zorunda kaldı.
Bahçecik Mahallesi Duatepe sokakta bulunan Mustafa Türk Sitesinin A ve B bloklarının açılan inşaat alanı yüzünden yıkılma tehdidi altında olduğu belirtiliyor. Ortahisar Belediyesi Yapı Denetim ekipleri yaptıkları denetimde sitede bulunan 2 blokun da tehdit altında olduğunu belirlediler.


Ortahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hem 2 blokta oturanlara, hem de inşaat sahibine tebligat yaptı. Belediye Yapı Kontrol ekibi de inşaat alanında inceleme yaptı. Sitede oturanlara yapılan tebligatta binaların yıkılma tehdidi altında olduğu, boşaltılması gerektiği konusunda uyarılar yapıldı. Binada yaşayanların büyük çoğunluğu binadan ayrıldı.

Site sakinleri 2 blokta 50’ye yakın daire, 200’e yakın nüfusun oturduğunu belirterek, gece yarısı duydukları anons ile dairelerini boşalttıklarını belirterek, “Gece saatlerinde Zabıta ekiplerinin anonsuyla dairelerimizden çıkmak zorunda kaldık. Apartmana 5 metre uzaklıkta temel açıyorlar ve olası toprak kaymasında apartmanın çökme riskinin olduğu bildirildi. Evlerimizi boşalttık. Fakat bazı ev sahipleri gidecek yerleri olmadığı için dairelerini boşaltmadılar. Tehlike gün geçtikçe artıyor. Olası bir sağanak yağışta daha da tehlikeli olacaktır. Kazı çalışması ne zaman biter, evlerimize ne zaman döneriz hiçbir bilgimiz yok. Polis, mahalle muhtarı ve belediye dahil kimse bilgi vermiyor.” diye konuştular.

Haber: Gökhan Keskin
 
Son Güncelleme: 12.10.2016 23:09

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434