25 Ekim 2016 Salı 14:59
Trabzon’da Felaket ‘Geliyorum’ diyor
Özel Haber: Faruk ATA
Foto: H. Gökhan KESKİN

Esentepe Mahallesinde devam eden kentsel dönüşüm projesi kapsamında pazarlıkları tamamlanan ve paraları ödenerek boşaltılan binalar Trabzon Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından yıkıldı ancak, arkada bıraktığı enkaz adeta ‘Felaket geliyor’ dedirten cinsten…


Trabzon’un balkonu diye adlandırılan Esentepe mahallesinin Trabzon limanına bakan kısmında bulunan ve 90 derece meyilli arazide bulunan yaklaşık 40 bina kentsel dönüşüm projesi kapsamında kamulaştırma bedelleri ödenerek boşaltıldı ve yıkıldı.. Arazinin meyilli olmasından dolayı güçlükle yıkılan binaların hafriyatları adeta uçurumu andıran araziye bırakıldı..
Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı tamamlanan 40 binadan geriye kalan taş yığınları yağacak şiddetli bir yağışın ardından Boztepe yamaçlarının altında bulunan Tanjant yolun Arafilboyu kısmında ve devlet karayolunda can ve mal kaybına neden olabilecek bir tehlike arzediyor.
Esentepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Ayvaz, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı yapılan binalardan geriye kalan hafriyatların tehlike arzettiğini, durumu Belediye ekiplerine ilettiklerini, kısa sürede müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.
 


 
Son Güncelleme: 26.10.2016 10:38

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol