23 Kasım 2016 Çarşamba 10:29
Trabzon’da mahkumlar taşınıyor!
Trabzon’da ki cezaevinde vardiyalı yatan mahkûmlar Beşikdüzü’nde inşaatı bitmek üzere olan cezaevine ve başka illerdeki cezaevlerine nakil edilmeyi bekliyor.

VARDİYALI YATIYORLAR
Türkiye 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından büyük bir şok yaşarken başlatılan operasyonlarla binlerce FETÖ üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bununla birlikte her ilde cezaevlerinin doluluk oranı da kapasitesinin üzerine çıktı. Trabzon’da da kapasitesi 680 olan Bahçecik Kapalı Cezaevi’ne mahkûmların vardiyalı yatırıldıkları öğrenildi.

MÜFETTİŞLERDEN KONTROL
 Aynı koğuşta bir yatağı paylaşan mahkûmların 8 saatlik uykudan sonra yer değiştirdikleri, fazla yığılmadan dolayı yemek salonlarında merdiven boşluklarında ve koridorlarda hazırlanan yataklarda yattığı haberi gazetemizde yer aldı. Adalet Bakanlığı müfettişleri haberimiz sonrasında Türkiye genelinde yaptığı incelemelerin ardından harekete geçti.

SADECE ÖRGÜT ÜYELERİ
Trabzon Bahçecik Cezaevindeki mahkûmların da aşırı yığılmadan dolayı Beşikdüzü İlçesinde inşaatı devam eden ve üç ay sonra bitirilmesi beklenilen cezaevi ile farklı illerdeki cezaevlerine nakledileceği öğrenildi. Bahçecik Kapalı Cezaevinde ise sadece FETÖ, PKK, KCK ve PYD üyesi mahkûmlarının kalacağı belirtildi.

KARADENİZ
 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol