01 Aralık 2016 Perşembe 11:35
Trabzon’da oturan adam eylemine son verdi

Trabzon’da çay ocağı işleten Halit Şahin, bir süre önce yol üzerinde bulunan masalarını kaldırmak isteyen zabıta görevlileriyle tartışmaya başlamış, zabıtaların masaları kaldırmaya çalışmasıyla eline bıçak alarak eylem yapmıştı. Bu olayın ardından sosyal medyada adına ‘Oturan Adam’ ismiyle grup açılan ve 4 bine yakın üyesi bulanan Halit Şahin, 252 saattir Atatürk Alanı’na kurduğu masa ve sandalyesiyle oturma eylemine son verdi.

Halit Şahin eylemine son verirken, haksızlığa karşı sesini duyurmak adına gece, gündüz olmak üzere 12 gün 252 saattir oturduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“252 SAAT BOYUNCA OTURDUM”
“Haksızlığa karşı sesimizi duyurmak adına gece gündüz 12 gün boyunca 252 saat oturdum. Allah’ın taktiri ya oturduğum gününün sabahı yağmur durdu ve kalktığım günün akşamı yağmur başladı. Elimden geldiği kadar insanla konuşup açıklama yaptım. Hiç bir yetkili umursamadı, yanıma gelmedi. Yetkililerin vurdum duymazlığını tüm Trabzon gördü. Benim derdim  uyuyanları uyandırmaktı, uyansınlar ki haksızlık karşısında ses gelsin.” Dedi.

“BİR ÇOK YERDEN DESTEK GELDİ”
Dünyanın bir çok yerinden destek mesajların geldiğini ve yüzlerce insanın kendisini desteklediğini dile getiren Şahin, “Trabzon’da binlerce insan meydan parkından geçerken destek verdi. Eylemi bitireceğim gece yaklaşık 400 kişi toplanabildik. Destekleri ve mesajları ile yanımda olan herkese çok teşekkür ederim. Haksızlığın karşısında durağım ve pes etmeyeceğim.” İfadelerini kullandı.

Haber: Mustafa KUL

Son Güncelleme: 01.12.2016 12:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol