08 Aralık 2017 Cuma 10:28
Trabzon’da Sağlıkta Yöneticiler Değişti

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Doç.Dr. Hülya Yılmaz atanırken, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne de Doç.Dr. İsmet Durmuş atandı.

Kurumdaki 4 başkanlıktan 3'üne ise Kemal Süleyman, Koksal Hamzaoğlu ve Yavuz Çakıroğlu atandı. Sağlıktaki yeniden yapılanma ile Trabzon İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof.Dr. Mustafa Yılmaz'ın yanında görev alacak 4 birim başkanından 3'ü ve 12 hastanenin başhekimi belli oldu.

Yeni yöneticiler sözleşmelerini imzalarken bakanlığın onaylaması ile görevlerine başlayacaklar. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Doç.Dr. Hülya Yılmaz atanırken, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne de Doç.Dr. İsmet Durmuş yeniden atandı.

Kurumdaki 4 başkanlıktan 3'üne ise Kemal Süleyman, Koksal Hamzaoğlu ve Yavuz Çakıroğlu atandı. Diğer hastanelerdeki başhekim görevlendirmeleri ise şöyle oluştu: Fatih Devlet Hastanesi'ne Op.Dr. İsmail Ulusal, Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne Uzm.Dr. Mehmet Alalı, Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'ne Op.Dr. Alparslan Kapısız, Vakfıkebir Devlet Hastanesi'ne Uzm.Dr. Aydın Kant, Sürmene Devlet Hastanesi'ne Dr. Hakan Usta, Of Devlet Hastanesi'ne Op.Dr. Şaban Uysal, Tonya Devlet Hastanesi Dr. Murat Kadir Topçu, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne Dt. Mustafa Başkan, Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne Dr. Erhan Özdemir ve Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi'ne Dr. Osman Şener.

(Günebakış)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol