21 Kasım 2017 Salı 15:40
Trabzonlu muhtar Federasyon başkanı seçildi

Trabzon Habercisi Haber Merkezi - Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Trabzonlu Selami Aykut, Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu’nun (TÜMFED) gerçekleşen olağan kongresi sonucu yapılan seçimle başkan seçildi. Trabzon’un Araklı ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Aykut, tek aday olarak seçime girdi. Aynı zamanda Bahçelievler Trabzonlular Derneği Başkanı ve Trabzon Dernekler Federasyonu yönetim kurulu üyesi olan Aykut, kongrede şu ifadelere yer verdi:

“BAŞKANI VE ÜYESİ MUHTAR OLAN TEK YAPIYIZ”

“Demokratik seçimle göreve gelen muhtarlarımızı temsil eden güçlü bir yapı oluşturduk. Bu yapı, çatı federasyon başkanı ve üyesi muhtar olan tek sivil toplum kuruluşudur. Kendi meslektaşlarımızın sorunları ile ilgilenecektir. Ülkemizin geleceğine de katkı sağlayacak olan yapımız, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanında olacaktır” ifadelerini kullandı.

“AYAKLARINI DENK ALSINLAR”

“Ankara’da bizleri temsil ettiğini iddia eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Türkiye Muhtarlar Federasyonları Başkanları muhtar değildir” diyen ve bu kişileri sert bir dille eleştiren Başkan Aykut, “Bunlar siyasete bir yere gelmeye çalışan kişilerdir. Muhtarları temsil etmeyen ve gizli kapaklı bir şekilde siyaset yapanlardır. Buradan onlara sesleniyorum: ayakları denk alsınlar” dedi. Başkan seçildiği için mutlu olduğunu söyleyen Aykut, programa katılan, çiçek gönderen ve telgraf yoluyla tebriklerini iletenlere de teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol