09 Kasım 2016 Çarşamba 10:55
Trabzonspor için harekete geçtiler
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Bağımsız Meclis  Üyesi Ali Sağır, Trabzonspor’un hakemi karşısında uğradığı haksızlıkları kınadı! Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, organizasyonla hakem hatalarının protesto edilmesini istedi. Talep, Kulüp Başkanı Muharrem Usta ile görüşecek.
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda meclis gündemine geçilmeden önce Trabzonspor konuşuldu. Bağımsız Meclis Üyesi Ali Sağır, “Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki müsabaka futbol tarihine utanç gecesi olarak geçmiştir. Türküye Futbol Federasyonu ve onun bir kurulu olan Merkez Hakem Komitesi tarafından görev verilen maçın hakemi yanlı ve yanlış yönetimi ile maçın kaderi ile oynamıştır. Bu, Trabzonspor’un uğradığı ilk haksızlık değildir. Açıkça görülüyor ki, karanlık bir el futbolu kirletmeye ve Trabzonspor’un hakkım gasp etmeye planlı bir şekilde devam ettirmektedir. Futbolu kullanarak Trabzon’un huzurunu bozanlara karşı muhalefeti ve iktidarıyla birlikte hareket etmek zorundayız. TFF için bir komisyon kurulmalı ve araştırılmalıdır. Kupaların hırsızın müzesinde değil de, hak sahibinin müzesinde olduğu bir lig istiyoruz. Hiç olmazsa 50. yılımızda adalet istiyoruz” dedi.

GÜCE KARŞI HAK MÜCADELESİDİR
Sağır’ın sözlerine destek veren Ortahisar Belediye Başkam Ahmet Metin Genç ise, “Bütün meclis aynı hissiyata sahiptir. Her sezon olduğu gibi bu yıl da Trabzonspor’un sistematik bir şekilde haksızlıklara maruz kaldığı ortadadır. Trabzonsporluluk, güce karşı hak mücadelesidir ve bu bizim karakteristik özelliğimizdir. Haksızlıklara karşı bir şey yapılmadığı zaman, görüldüğü gibi haksızlıklar devam ediyor. Bu nedenle şehrimizi son zamanlarda sessiz görüyorum.
Kulüp Başkanlığımız ve Büyükşehrimiz olarak bir organizasyon yapılmasını arz ve teklif ediyorum. Demirören’in istifaya çağrılmasını ve olayın kınanmasını talep ediyorum” diye konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu’ da, konuyu Başkan Muharrem Usta ile görüşüp, organize şekilde hareket edeceklerini ifade etti.

TAHMİNİ BÜTÇELER BELİRLENDİ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından Trabzon’da ilçe belediyelerinin açıklanan 2017 yılı tahmini mali bütçelerinde, Of Belediyesi borçlu çıktı. 2017 yılımn tahmini mali bütçe tablosunda, Of Belediyesinin gider bütçesi 27 milyon 52 bin TL açıklanırken, gelirler bütçesi ise 19 milyon 52 bin TL olarak kaydedildi. Buna göre, Of Belediyesinin 2017 yılında 8 milyon TL borçlanacağı ortaya çıktı. Yine açıklanan verilerde, Trabzon’da en büyük bütçeye 188 milyon TL ile Ortahisar Belediyesi sahip olurken, en az bütçeye ise 3,5 milyon TL ile Demekpazan Belediyesi sahip oldu.
İLHABER
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292