14 Şubat 2017 Salı 11:46
Trabzon’un yıldızları… 5’i bir yerde…

Yaşları 13-16 arasında değişen bu çocuklar, ringde rakiplerine duman attırarak Yıldız Erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldular ve izleyenlere, ‘İşte geleceğin Olimpiyat Şampiyonları’ dedirttiler.. İsparta’da 29 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında yapılan Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonasında Trabzonlu 5 boksörümüz Türkiye Şampiyonu olarak Trabzon’a haklı bir gurur yaşattılar.

İsparta’da yapılan Yıldız Erkekler Boks Şampiyonasında 46 kiloda Kerem Özen, 50 kiloda Duha Emirhan, 57 kiloda Emirhan Kalkan, 75 kiloda Emir Büyükdağ ve 80 kiloda Şahin Ergin rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldular. Aynı şampiyonada Trabzonlu boksörler toplamda 5 birincilik, 2 ikincilik ve 6 üçüncülük kazandılar.

  • “Gençlerimize sahip çıkalım..”

Yalçın Aydın, Cahit Süme, Davut Çınarlar ve Engin Uzun’un antrenörlüğünü yapan 5 yıldız boksörümüzün gelecek için umut verdikleri bildirildi. Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Aydın, sporcuları çalışma yaptıkları salonda ziyaret etti. Selçuk Aydın, ‘Trabzon’un Yıldızları’nın gelecek yıllarda daha da büyük başarılara imza atacaklarını belirterek, “Yıldızlar kategorisi aslında çok önemli. Başarıyı alt yapıya borçlular. Bu gençlerimiz bizim gelecek yıllarda şampiyon adaylarımız.. Bunlara sahip çıkmalıyız. Spora çok daha fazla önem vererek bu gençlerimizi, kötü alışkanlıklardan alıkoyarız. Alt yapıya önem vermek gerekiyor. Gençlerimizi elde ettikleri başarıdan dolayı kutluyor, emeği geçen antrenörlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum.“ dedi.

  • “Trabzonluların genlerinde var…”

Selçuk Aydın, Trabzon insanının hırslı, kazanma azmi yüksek, mücadeleci bir yapıya sahip olduğuna değinerek, “Trabzon insanının bu genlerinde var. Gençlerimiz bizim gelecek yıllardaki şampiyon adaylarımız. Hocamız bizi yetiştirirken, gelecekteki gücümüzden bahsediyor bizi öyle yetiştiriyordu. Biz de azimle çalışarak, hocamızın sözünü dinledik ve iyi yerlere geldik. Boks Federasyonu Yönetim Kurulundaki toplantılarımızda bütün çalışmalarımda altyapıyı her zaman ön planda tutuyorum. Altyapı güçlü olursa boksta dünyada çok iyi yerlere gelebiliriz” diye konuştu.

     Özel Haber: Faruk ATA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292