28 Ekim 2016 Cuma 11:39
Turgay Güngör'den başörtü açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından dün Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen ‘Türkiye Nereye gidiyor/ Ekonomi Politik’ konulu panelde yaşanan krizle ilgili CHP İl Başkanı Turgay Güngör, bugün yazılı bir açıklama yaptı. 

İşte o açıklama;

27.10.2016 Perşembe günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde  CHP  Genel Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Sayın Selin Sayek  BÖKE ile Parti Meclisi Üyemiz Gazeteci Yazar İdris AKYÜZ’ÜN konuşmacı olarak katıldığı ve moderatörlüğünü de Gazeteci Yazar Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu’nun yaptığı “TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR/EKONOMİ POLİTİK”  konulu panelimizi halkın geniş katılımı ve ilgisi ile gerçekleştirdik.

Bugün, medyada, “CHP PANELİNDE HALA BAŞÖRTÜ KRİZİ” başlığı ile yer alan konu bizleri ve örgütümüzü son derece rahatsız etmiştir. Bilindiği üzere panelimiz, halka açık bir toplantıdır. Bu panelde bir izleyici “Ben, babadan kalma bir Halk Parti’liyim. Atatürk de benim liderimdir. Bacılarımın başörtüsüne el uzatmasaydınız AKP bu hale gelmeyecekti” şeklinde bağırarak toplantıyı provoke etmeye çalışmıştır. Partimiz ile ilişiği bulunmayan ve partililerimizce de tanınmayan bu kişinin bir provokatör olduğunu açıktır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak giyim, kuşam ve başörtüsü ile herhangi bir sorunumuz yoktur. Bu tartışmalar çok gerilerde kalmıştır.

Ülkenin içinde bulunduğu bu zor koşullarda, ekonomi ve politika ile ilgili çok ciddi ve önemli konuların konuşulduğu bir panelin haber edilmesi yerine, bir provokatörün bir cümlesinin ön plana çıkarılmasını üzüntü ile karşılıyoruz.
Kamuoyuna saygı ile sunulur.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434