14 Temmuz 2017 Cuma 12:59
Türkiye Hukuk Platformu üyeleri Trabzon’da açıkladı

Trabzon’da ‘’Türkiye Hukuk Platformu’’ üyeleri Darbeye Karşı Hukuk kapsamı altında basın açıklamasında bulundu.

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Halim Gökhan  Keskin

 ‘’Türkiye Hukuk Platformu’’ üyeleri bugün Trabzon adliyesi önünde Darbeye Karşı Hukuk başlıklı basın açıklamasında bulundu. Çok sayıda avukatın ve basın mensubunun katıldığı basın açıklamasında grup adına konuşan Av. Osman Cora: ‘’Bizler Hukuk dünyasının temsilcileri olarak, her zaman ve mekânda 15 Temmuz kanlı darbe girişimine karşı durduk, durmaya da devam edeceğiz. Ülkemizdeki istikrarı ve huzuru, bozmayı hedefleyen açık ya da gizli tüm hesapların karşısında, demokrasiden, hukuktan ve millet iradesinden yanayız. ’dedi

‘’Türkiye Hukuk Platformu’’ üyeleri adına basın açıklamasında konuşan Av. Osman Cora açıklamasında:

‘’15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi yok sayarak, demokrasinin ve cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen TSK içindeki azınlık bir grup (FETÖ) tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur.

Siyasi tarihimiz askeri darbe ve sıkıyönetim uygulamalarıyla doludur. Bu darbelerde ülke dışından da örtülü destek alındığı bugün herkesin malumudur. Ülkemizdeki bu son darbe girişimi ise, ülke dışından aleni biçimde büyük destek görmüştür. Ancak ne mutlu ki, milletimizin, siyasetinden bürokrasisine ve sivil toplum örgütlerinden halk katmanlarına kadar bütün kesimleri, tek yumruk olup darbeyi destansı bir şekilde engellemiştir.

Bizler Hukuk dünyasının temsilcileri olarak, her zaman ve mekânda 15 Temmuz kanlı darbe girişimine karşı durduk, durmaya da devam edeceğiz. Ülkemizdeki istikrarı ve huzuru, bozmayı hedefleyen açık ya da gizli tüm hesapların karşısında, demokrasiden, hukuktan ve millet iradesinden yanayız. Yürüttüğümüz ve yürüteceğimiz bütün faaliyetlerde ülkemizdeki farklı toplum kesimleri arasında herhangi bir ayrım gözetilmeksizin sivil iradenin, demokrasinin, hukukun, toplumsal barışın, birlik ve bütünlüğün güçlendirilmesini amaçlamaktayız.

15 Temmuz kanlı darbe girişimine aktif bir şekilde katılan veya bu darbeyi azmettirenlerin uluslararası hukuk çerçevesinde iadeleri konusunda ulusal makamlarımıza desteğimiz tamdır. Bu noktada dost ve müttefik olduğunu her fırsatta vurgulayan ülkelerin Türkiye'nin verdiği demokrasi ve hukuk mücadelesine katkı sağlamaları ve darbe girişimini gerçekleştirdiği hususunda en küçük şüphe bulunmayan FETÖ terör örgütü yönetici ve üyelerini ülkemize iade etmeleri elzemdir.’’ ifadelerini kullandı.

Aziz milletimizin, iradesine ve iradesini temsil eden kurumlara ve makamlara karşı yapılan bu hain saldırı karşısında sokaklara çıkarak ülkesi, milleti, devleti ve bayrağı uğruna kendisini feda etmesi, tarihteki mümtaz yerini almıştır.

Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimini tekrar lanetliyor, bu vahim hadiseyi gerçekleştirenlerin hukuk çerçevesinde hak ettikleri cezayı almaları için, darbe davalarının takipçisi olacağımızı ve milletimizin sivil iradesine saldırı niteliğinde olan her türlü girişime karşı duracağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.

Son Güncelleme: 14.07.2017 13:20

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434