14 Kasım 2016 Pazartesi 09:44
Üç ayrı suçtan dava açıldı
MAHKEME İDDİANAMEYİ KABUL ETTİ
Trabzonspor – Gaziantepspor arasında 28 Ekim 2015 tarihinde oynanan maçın orta hakemi Çağatay Şahan ve 5 yardımcısının soyunma odasında 4.5 saate yakın süre rehin tutulmasıyla ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturma kapsamında 27 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti.

SORUŞTURMAYI BAŞSAVCI VEKİLİ YAPTI
Trabzon’da FETÖ/PDY soruşturmalarını başarıyla yürüten Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Büyükali, olaylı Trabzonspor - Gaziantepspor maçının ardından yaşananlarla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, hakemlerin ifadelerinin alınmasını istemişti. 6 hakemin şikayetçi olmasının ardından Avrupa Hakemler Federasyonu davaya müdahil olmuştu. İtalya’nın Torino Şehri’nden gönderilen Stefano D’Ottavio imzalı 12 sayfadan oluşan dilekçede,  maçın hakemleri ve temsilcilerini odaya kapatanların cezalandırılması istenmişti.

ÜÇ AYRI SUÇTAN HAPİS CEZASI İSTENDİ
Trabzonspor Kulübü eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun hakemleri odaya kapatılmasını azmettirdiği için 2 yıldan 7 yıla kadar hapsini talep eden Savcı Büyükali, TFF Başkan Vekili İbrahim Usta hakkında ise kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istedi. Savcı, Mehmet T., Ali Kemal B., Can K., Ali U., Yakup A., Köksal G., Onur İ. ve Osman A. gibi eski kulüp yöneticisi ve çalışanlarından oluşan 25 kişi hakkında ise hürriyeti yoksun kılma suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep etti.  Dava önümüzdeki günlerde 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayacak. Bu arada TCK 38 maddesine göre azmettirmek iddiasıyla karşı karşıya kalanların suçun işlendiği maddeden yargılandığı belirtildi.
Haber: Enis Yıldırım
 
 
Son Güncelleme: 14.11.2016 11:15

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol