31 Ekim 2016 Pazartesi 10:35
Vatandaşın geçit isyanı
Trabzonlun Çömlekçi Mahallesinde karayolları’nın uhdesinde olan alt geçitteki şu birikintileri vatandaşın tepkisine neden oluyor. Alt geçidi kullanan Mehmet Erbay, isyan ederek “Böyle bir rezalet olabilir mi? Her sağanak yağmur yağdığında burası göle dönüyor. Alt geçidin sular altında olduğunu gören vatandaşlar, geri dönüyorlar. Alt geçidi kullanamıyoruz. Buraya yetkililerimizin kalıcı çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

RÖGARLAR TIKALI
Erbay, şehirdeki alt yapıların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini dikkat çekti. Rögarların tıkalı olduğunu kaydeden Erbay, “Bu rögarların açılması lazım. Şehrimizdeki yetkililerimizin bir an önce buna çözüm bulmaları gerek. Bu alt geçit, vatandaşların yoğun olarak kullandığı bir yer. Her yağmur yağdığında burayı su basıyor. Bu yüzden de birçok vatandaş altgeçidi kullanamıyor. Kullananlar da ıslanıyor” diye konuştu.


KALICI ÇÖZÜM ŞART
Çömlekçi Mahalle Muhtarı Ahmet Refik Günaydın ise “Geçen yıl burada sağanak yağmur yağmıştı. Bu sağanak yağmurdan sonra sıkıntılar baş göstermeye başladı. Sorunlar belediye yetkililerimiz tarafından giderilmişti. Ama tekrar sağanak yağmurlar başlayınca bu sıkıntılar yine yaşanıyor. İnşallah kalıcı çözümler üretilecek. Yetkililerimizden edindiğimiz bilgi bu yönde” şeklinde konuştu.

SONNOKTA
 
Son Güncelleme: 31.10.2016 10:30

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol