13 Şubat 2017 Pazartesi 10:19
‘’Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz’’

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Halim Gökhan KeskinGenel Başkanı Gültekin Uysal, anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma ilişkin 'hayır' kampanyasını Trabzon’da devam etti. Uysal, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantı öncesinde kahvaltı yapıp ardından basın mensuplarına referanduma ve ülkenin geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Gültekin ‘’Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz.’’ derken açıklamalarında;

Tüm Trabzonlu dostlarımı sizler aracılığıyla selamlıyorum. Dün akşam geldik. İnşallah bugünde Rize’de gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin yeni bir referandum sürecine girdiği bir dönemde sizlerle birlikteyiz. Milletimin gerçek gündemi TBMM’ye yansımadığı bir gündeyiz. Ülkemizin çok daha önemli sorunlar varken birilerinin şahsi meselelerini tartışıyor olduk. İktidarında yardımıyla beraber paralel örgütün devletin bağışıklık sistemini nasıl yok ettiğini gördük.

Başkanlık sistemi meşrudur. Bunca yıl iktidar olanlar bu kötü gidişe evet kampanyası başlatanları büyük üzüntüyle izliyoruz. Bunca yıl bu kötü gidişatı sebebi siz değil misiniz?.

"Türkiye’yi bir yanda çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' deme mecburiyetindeyiz" dedi.

Türkiye'nin sahipsiz olmadığını haykırdıklarını belirten Uysal,  şunları söyledi:

"Türkiye’yi bir yandan çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' demek mecburiyetindeyiz. Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz. 'Ülkeyi bu noktaya biz getirmedik' diyorlar. 15 yıldır iktidardalar. Bugün diyorlar ki; Türkiye daha da kötüye gitmesin, gelin evet oyu verin. Bütün nimetleri cebe atacağız, bütün külfetleri de başkasının hanesine atacağız. Bu ülkenin bütün imtiyazlarından yararlanacaksınız sonra da oturduğunuz koltuklara hakaret edeceksiniz. Var mı öyle"

Gültekin Uysal, 17-25 Aralık sürecine değinirken de "Evet burada bir yolsuzluk var" dedi. Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada bir paralel örgütlenme var. Ama siz de bu paralel  örgütün ucu size dokunduğu için onunla mücadele etmeye başladınız. Bu bedeli önünde sonunda bu suçu işleyenler ödeyecek. İsteseler de istemeseler de nefes aldıkları sürece bu milletin vicdanında ve Türkiye Cumhuriyet’i mahkemelerinde yargılanmaktan kaçamayacaklar." Şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 13.02.2017 17:18

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol