Geçen gün meslektaşım Ahmet Külekçi'nin yazısını okuyunca hem gurur duydum, hem de üzüldüm.
Trabzon'un yetiştirdiği yaşayan büyük bir değer için, İzmir Konak Belediyesi "Şair-Yazar Kültür Adamı Ahmet Özer'e Saygı Etkinliği" düzenlemiş. Etkinlik bugün (25 Kasım) Belediye Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde yapılacak.
Bir Trabzonlu olarak gurur verici bir haber. Ama, böylesini değerlerini ben diyeyim "unutan", siz söyleyin "kaale almayan" Trabzon adına ise aynı derecede de üzen bir haber...
***
FINDIĞIN MARONLARI!"
Bu ülkede "Baron" ibaresi genelde hükmü ile haksız kazanç elde edenler için kullanılıyor ise, fındık ziraati ile ilgili kuruluşların başında oturup da, iş yerine lâf üreterek her ay düzenli olarak hatırı sayılır maaş alanlara ne diyeceğiz? "Maronlar" desek!
Demek ki, para adına kimileri "Baron", kimileri "Maron!"
Yakında,"rüştünü ispat etmek için çekirge misali zıplayıp duran" bu maronlardan birinin ilginç makam kapma öyküsünü paylaşacağız!
***
HER ŞEYE RAĞMEN İNSAN OLANLAR...
En tereddütlü dönemde bile; "Gönlüm Hilâl'i mahzun durmasına olmuyor" mesajı ile Seyit Ahmet Arvasi'nin çağrısına uyarak MHP'ye oy verenler, bugün MHP'yi yönetenler eliyle daha büyük bir açmaza mahkûm edildiler.
Ama ne yazık ki; artık Seyit Ahmet Arvasi de yok!
Bakın, o büyük müteffekkir, dava adamı "her şeye rağmen insan" denilenleri nasıl tarif ediyor:
"İnsan kendini inkar ederek kendinden kurtulamaz.
Kendini inkar eden insan, artık insan değil midir?
Kendini inkar eden insan, belki eşyanın boyunduruğunda inleyen ve kendi varlığında “Cehennem” taşıyan bir ıstırap kumkumasıdır, ama her şeye rağmen yine insandır."
 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292