Yeni Teknik Direktörü ile ilk maçına çıkan Trabzonspor’dan herkes bir sıçrama bekliyordu. Malatya maçında bu sıçramayı Teknik Direktör değişimine bağlayanlar yanıldı.

Görünen o ki sıçrama Teknik Direktörün değişiminde değil de futbolcular üzerinde olmalıydı…

Trabzonspor karşılaşmaya 4 değişiklikle başladı.

Trabzonspor, kazanma arzusunu sahaya yansıtmaya çalıştı ancak, ilk yarım saatte önemli oyuncusunun kırmızı kartla oyundan atılması takım oyununu etkiledi.

Rıza hocanın Abdulkadir’i kenarda tutması ilginçti. Çiçeği burnunda bir Teknik Direktörün topu öne taşıyacak, çabuk bir oyuncu ile başlamaması tartışılabilir.

Sosa’nın ikinci sarı kartı, Yusuf Yazıcı’nın da atılması tartışmalı. Sosa, kartların İstanbul’da farklı Trabzon’da farklı kullanıldığını öğrenmiş oldu.  Sosa’nın 2. Sarıdan kırmızı kart görmesi maçın kırılma anı oldu. Trabzonspor 10 kişi kalınca kontrolü elinden kaçırdı.

Bu dakikaya kadar ortada, iki takımın da karşılıklı atakları vardı. 28. Dakikada Burak Yılmaz’ın kısa mesafeden kaleye gönderdiği topu Malatya kalecisi müthiş bir refleksle kurtardı. 31. dakikada Herkesin gol diye ayağa fırladığı bu pozisyonun ardından Sosa’nın atılması takımı demoralize etti. Bütün olanların ardın Okay’ın kendi kalesine gol atması da tuzu biberi oldu.

Trabzonspor ikinci yarıda, yapılan değişikliklerin de etkisiyle daha derli toplu oynamaya başladı. Ancak, bir türlü gole ulaşamadı. Daha arzulu, daha istekli oynayan Malatyaspor, korktuğu bir maçtan 3 puanla ayrılmasını bildi.

Trabzonspor büyük bir travma yanında, tarihinin en bunalımlı sezonunu yaşıyor. Adeta can çekişiyor. Başkan ve yönetim kurulu uzun süredir tartışılıyor. Bu travmanın atlatılması için yapılabilecek tek bir şey kaldı.

Tüm camianın beklediği bir olağanüstü genel kurul kararı, yeni bir yönetim, tek liste üzerinde kenetlenme ve ekonomik anlamda seferberlik bu dağınık ve kontrolsüz yapı için güven tazeleme, yeni bir başlangıç yaratabilir.

Başkan Muharrem Usta, Malatya maçında da ortalarda yoktu. 

Tüm camia Başkan Muharrem Usta’nın o beklediği açıklamayı yapmasını, en kısa sürede olağanüstü genel kurul kararı alındığını duyurmasını bekliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434