26 Kasım 2016 Cumartesi 07:12
Akyazı için gözler Valilik raporunda
Özel Haber: Faruk ATA

Trabzonspor’un Avni Aker’e veda maçında Antalyaspor’a yenilmesinin ardından gözler Akyazı stadının açılışa çevrildi. Açılışın liglerin 2. Yarısına kayabileceği ihtimalleri ağırlık kazanıyor.

Akyazı stadındaki iç kısım çalışmaları devam ederken, sahanın dışındaki güvenlik önlemleri ile ilgili çalışmaların tamamlanamaması açılışın önündeki en büyük engel.. Trabzonspor kulübü Trabzon Valiliğine bir yazı yazarak, 9 Aralık’taki Adanaspor maçını Akyazı stadında oynamak istediğini bildirdi. Trabzon Valiliği güvenliğin sağlanması için Emniyete ve sahanın bir kısmının Jandarma Bölgesinde bulunması nedeniyle Jandarmaya yazı yazacak. Ancak, Akyazı stadında güvenlikle ilgili birçok eksiklikler bulunuyor.

Güvenlik sertifikası almak zor ..

Avni Aker’deki 200 olan kamera sayısı Akyazı stadına aktarılacak ve sayı 540’a yükseltilecek.. Ayrıca passolig sistemi de Akyazı’ya uyarlanacak. Taraftarların ve rakip takımın Akyazı stadına güvenlik içinde gelmeleri için fiziki çalışmalar tamamlanmadı. Bütün bu eksikliklerin ise 9 Aralık’a kadar yetiştirilmesi mümkün görülmüyor. Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığından güvenlikle ilgili tüm çalışmaların eksiksiz olarak tamamlanması durumunda güvenlik sertifikası alınabileceği, eksikliklerin tamamlanmasından sonra Akyazı stadında maç oynanmasına izin verilebileceği bildirildi.

Top Vali’de…

Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma’nın eksikliklerin giderilmesi durumunda “Maç oynanabilir” raporu vermesi bekleniyor. Bu nedenle, OHAL uygulaması nedeniyle de Trabzon Valiliğinden Trabzonspor’a olumlu bir rapor gitme ihtimali az görülüyor. Trabzon Valisinin güvenlikle ilgili eksiklikler giderilmeden Akyazı’da maç oynanmasına olumlu bakma ihtimali zor görülüyor.

18 Aralık’taki açılış yapılacak..

Bu arada Akyazı’da maç oynanmasına izin verilmese de açılışın yapılacağı öğrenildi. Açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve çok sayıda üst düzey yetkilinin katılması bekleniyor.

18 Aralık’taki açılışta bir gösteri maçı oynanabileceği ve  muhteşem bir açılış için ünlü bir organizasyon şirketinin çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi.
 
Son Güncelleme: 26.11.2016 15:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol